streda , 14 november 2018
Home / EKONOMIKA / USA sa asi stanú najväčším producentom ropy na svete, v ťažbe predbehnú Rusko aj Saudskú Arábiu

USA sa asi stanú najväčším producentom ropy na svete, v ťažbe predbehnú Rusko aj Saudskú Arábiu

WASHINGTON 12. júla (WebNoviny.sk) – USA smerujú k tomu, že v ťažbe ropy predbehnú Saudskú Arábiu a Rusko a prvýkrát od roku 1973 sa opäť stanú najväčším producentov čierneho zlata na svete.

Podľa najnovšej prognózy amerického Federálneho úradu pre energetiku (EIA) ťažba ropy v USA v budúcom roku vzrastie na 11,8 mil. barelov denne.

Odporúčame:
Trump žiada 12 krajín o vyššie investície do obrany, Slovensko na summite NATO zastupuje Kiska

„USA sa tak stanú hlavným svetovým producentom ropy,“ konštatovala Linda Capuanová, ktorá vedie EIA. Vlani bola americká ťažba ropy pod úrovňou 9,4 mil. barelov denne.

Podľa predpovede EIA americká ťažba ropy za celý tento rok bude v objeme 10,8 mil. barelov denne. Od februára tohto roka sa v USA ťaží viac ako 10 mil. barelov ropy denne. EIA odhaduje, že v júni sa v USA ťažilo v priemere 10,9 mil. barelov denne, čo bol rast z májovej úrovne 10,8 mil. barelov denne.

Viac k témam: Donald Trump, ropa, Rusko, Saudská Arábia, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – USA sa asi stanú najväčším producentom ropy na svete, v ťažbe predbehnú Rusko aj Saudskú Arábiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dynamika slovenskej ekonomiky sa zrýchľuje, v treťom kvartáli hrubý domáci produkt stúpol o 4,6 %

Medzikvartálne si v treťom štvrťroku ekonomika na Slovensku polepšila o 1,1 %. BRATISLAVA 14. novembra (WebNoviny.sk) – Dynamika slovenskej ekonomiky sa zrýchľuje. Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu SR (ŠÚ) totiž v treťom štvrťroku medziročne hrubý domáci produkt Slovenska stúpol v stálych cenách o 4,6 %, kým v druhom kvartáli ekonomika rástla o 4,5 %, keď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *