pondelok , 19 november 2018
Home / EKONOMIKA / Britský úrad na ochranu osobných údajov chce Facebooku uložiť pokutu pol miliónu libier

Britský úrad na ochranu osobných údajov chce Facebooku uložiť pokutu pol miliónu libier

LONDÝN 12. júla (WebNoviny.sk) – Americká spoločnosť Facebook čelí finančnej pokute, pretože nepredišla tomu, aby firma Cambridge Analytica mohla získavať osobné údaje miliónov užívateľov sociálnej siete Facebook bez ich vedomia.

Britský úrad na ochranu osobných údajov, ktorý prešetroval tento škandál, oznámil svoj zámer uložiť Facebooku pokutu 500 tis. libier (GBP), pretože firma nedokázala chrániť informácie o užívateľoch svojich služieb. Suma 500 tis. GBP je maximálnou pokutou, ktorú britský úrad na ochranu osobných údajov môže uložiť.

Odporúčame:
Bola to chyba, prepáčte, povedal šéf Facebooku Mark Zuckerberg v súvislosti so zneužitím údajov

Výška pokuty je pre Facebook zanedbateľná, keďže v prvom kvartáli tohto roka mal príjmy 11,97 mld. USD. Bude však predstavovať prvý hmatateľný trest pre škandál firmy v súvislosti s ochranou osobných údajov.

Londýnska firma Cambridge Analytica pracovala pre tím, ktorý viedol kampaň Donalda Trumpa pred voľbami v roku 2016. Facebook uviedol, že táto firma nelegálne získala prístup k osobným informáciám jeho užívateľov, ktorých mohlo byť až 87 miliónov. V máji tohto roka Cambridge Analytica ukončila svoje podnikanie.

Viac k témam: Cambridge Analytica, facebook, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský úrad na ochranu osobných údajov chce Facebooku uložiť pokutu pol miliónu libier © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Všetky členské krajiny Európskej únie podporujú dohodu o brexite, dĺžka prechodného obdobia je otázna

Členovia Európskej únie zároveň súhlasia s jednorázovým predĺžením prechodného obdobia. BRUSEL 19. novembra  (WebNoviny.sk) – Hlavný vyjednávač Európskej únie pre brexit Michel Barnier uviedol, že 27 členských krajín Európskej únie úplne podporuje dohodu s Veľkou Britániou o jej odchode z bloku. Celkový balík Po schôdzke s ministrami krajín EÚ Barnier v pondelok povedal, že „ministri

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *