nedeľa , 22 júl 2018
Home / šport / Cyklistika / Saganov súper v boji o zelený dres a obhajca Michael Matthews odstúpil z Tour de France 2018

Saganov súper v boji o zelený dres a obhajca Michael Matthews odstúpil z Tour de France 2018

PARÍŽ 11. júla (WebNoviny.sk) – Austrálsky cyklista Michael Matthews z tímu Sunweb odstúpil z tohtoročnej edície pretekov Tour de France.

Podľa zverejnených informácii sa v stredu ráno zobudil so zvýšenou teplotou a nepostavil sa na štart piatej etapy z Lorientu do Quimperu.

Odporúčame:
Tour de France 2018: Piata etapa má zvlnený charakter, o triumf môže zabojovať aj Peter Sagan

Dnes ráno volal Michael tímovému lekárovi, že musel v priebehu noci zvracať. Mal problémy so spánkom a nemohol sa ani naraňajkovať. Zároveň jeho telesná teplota neustále stúpala,“ uviedol riaditeľ tímu Luke Roberts.

Lídrom tímu Sunweb v súboji o celkové víťazstvo je víťaz minuloročného Gira Tom Dumoulin z Holandska, no Matthews mal od tímu určitú voľnosť, týkajúcej sa možného víťazstva v niektorých etapách. Práve stredajšia a štvrtková etapa predstavovali ideálne možnosti pre Austrálčana, aby zabojoval o etapový triumf. K jeho odstúpeniu sa vyjadril aj 5-násobný víťaz bodovacej súťaže Peter Sagan.

Odporúčame:
„Zelený“ Sagan uviedol, čo bolo dôležité v súboji o triumf v závere 4. etapy Tour de France 2018

Je mi to veľmi ľúto, no nemyslím, že chcel tento rok bojovať o zelený dres, čo zdôrazňoval aj pred pretekmi. Nikdy nie je príjemné ukončiť pôsobenie na Tour pre chorobu,“ uviedol trojnásobný majster sveta Sagan.

Informácie priniesol portál cyclingnews.com

Viac k témam: cyklistika, Michael Matthews, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Saganov súper v boji o zelený dres a obhajca Michael Matthews odstúpil z Tour de France 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fotogaléria (13. etapa Tour de France): Sagan získa šiesty zelený dres, ak dojde do Paríža

Trinásta etapa Tour de France 2018. BOURG D´OISANS, 20. júla (WebNoviny.sk) – Po odchode z Álp sa pretekári presunuli do Pyrenejí. Na ceste za ďalšími vrcholmi absolvovali jednu rovinatú etapu a dve kopcovité, ktoré boli terčom aktívnych cyklistov v úniku. V rýchlej koncovke do mierneho stúpania predviedol najlepší výkon Sagan. Tesne za sebou nechal Kristoffa,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *