nedeľa , 22 júl 2018
Home / šport / Cyklistika / Tour de France 2018: Piata etapa má zvlnený charakter, o triumf môže zabojovať aj Peter Sagan

Tour de France 2018: Piata etapa má zvlnený charakter, o triumf môže zabojovať aj Peter Sagan

QUIMPER 11. júla (WebNoviny.sk) – V stredu sa na Tour de France 2018 ide piata etapa z Lorient do Quimper (204,5 km). Cyklisti sa v cieľovom meste očakávajú medzi medzi 17.19 až 17.47.

Odporúčame:
„Zelený“ Sagan uviedol, čo bolo dôležité v súboji o triumf v závere 4. etapy Tour de France 2018

Stredajšia 204,5 km dlhá etapa má zvlnený charakter s tromi stúpaniami tretej kategórie, dvoma „štvorkami“ . Najdlhšie budú cyklisti stúpať na Côte de Menez Quelerc’h, trojkilometrové stúpanie má priemerný sklon 6,2 percenta.

Body do súťaže o zelený dres sa uďeľujú na rýchlostnej prémii v Roudouallecu na 92,5 km. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) mal pred štartom 5. etapy na čele bodovacej súťaže náskok štyri body pred Kolumbijčanom Fernandom Gaviriom z tímu Quick Step-Floors.

Viac o téme Tour de France 2018

Všeobecné informácie
Program, profily etáp, výsledky
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: cyklistika, Peter Sagan, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Tour de France 2018: Piata etapa má zvlnený charakter, o triumf môže zabojovať aj Peter Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fotogaléria (13. etapa Tour de France): Sagan získa šiesty zelený dres, ak dojde do Paríža

Trinásta etapa Tour de France 2018. BOURG D´OISANS, 20. júla (WebNoviny.sk) – Po odchode z Álp sa pretekári presunuli do Pyrenejí. Na ceste za ďalšími vrcholmi absolvovali jednu rovinatú etapu a dve kopcovité, ktoré boli terčom aktívnych cyklistov v úniku. V rýchlej koncovke do mierneho stúpania predviedol najlepší výkon Sagan. Tesne za sebou nechal Kristoffa,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *