Home / šport / Cyklistika / Fotografie (3. etapa Tour de France): Sagan nevydržal tempo, v žltom je Van Avermaet a Froome si polepšil

CHOLET 9. júla (WebNoviny.sk) – Tretia etapu 105. ročníka Tour de France, ktorou bola časovka tímov na 35,5 kilometra, vyhrali cyklisti BMC Racing. Tím Bora-Hansgrohe so žltým Petrom Saganom stratil na víťazov 50 sekúnd a trojnásobný majster sveta prišiel o žltý dres lídra pretekov, z ktorého ho vyzliekol Belgičan Greg van Avermaet.

Sagan nevydržal vysoké tempo svojich tímových kolegov a do cieľa prišiel s mankom vyše 3 minút za najlepšou pätorkou z tímu. Žltý dres síce stratil, ale jeho obľúbený zelený mu ostal, v bodovacej súťaži má 26-bodový náskok pred Fernandom Gaviriom z tímu Quick-Step Floors.

Tím BMC Racing v zložení Richie Porte, Patrick Bevin, Damiano Caruso, Simon Gerrans, Stefan Küng, Michael Schär, Tejay van Garderen, Greg van Avermaet zvíťazil s náskokom 4 sekundy pred britskými Sky s lídrom Christopherom Froomom.

Nešli mi nohy, ale na trati som odovzdal všetko, hodnotí Sagan tretiu etapu Tour de France 2018

Adept na celkový piaty triumf na „Starej dáme“ si polepšil a v celkovom poradí sa posunul na 18. miesto. Tretia priečka v cieli časovky patrila tímu Quick-Step Floors s odstupom 7 sekúnd za víťazmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tour de France 2018 (3. etapa): Cholet – Cholet (časovka družstiev 35,5 km)