sobota , 23 február 2019
Home / šport / Ostatné športy / Finálové víťazstvo v C1 vo vodnom slalome pre Jessicu Foxovú, slovenské reprezentantky chýbali

Finálové víťazstvo v C1 vo vodnom slalome pre Jessicu Foxovú, slovenské reprezentantky chýbali

AUGSBURG 8. júla (WebNoviny.sk) – Austrálčanka Jessica Foxová v seriáli Svetového pohára vo vodnom slalome naďalej valcuje konkurenciu. Premožiteľku nenašla ani v treťom kole SP v nemeckom Augsburgu, na svojom konte má v tomto ročníku po tri víťazstvá medzi kanoistkami aj kajakárkami.

V nedeľu nedala šancu súperkám vo finále C1, v ktorom napriek dvom trestným sekundám triumfovala s náskokom 4,50 s pred víťazkou semifinále Britkou Mallory Franklinovou. Tretia skončila Brazílčanka Ana Satilová. Dvadsaťštyriročná Foxová je neohrozenou líderkou hodnotenia Svetového pohára.

Najbližšie k finále mala Škáchová

Trojica Sloveniek nepostúpila z predpoludňajšieho nedeľňajšieho semifinále do elitnej desiatky, mimo zostali Simona Maceková, Monika Škáchová aj Soňa Stanovská.

Najbližšie k finálovej účasti mala Škáchová, ktorá prešla trať za rovných 124 sekúnd, ale k jej času rozhodcovia pripočítali ďalších šesť sekúnd za tri dotyky na bránkach číslo 4, 17 a 23. Škáchová celkovo v semifinále skončila na 16. mieste, na postup jej chýbal o 4,08 s lepší čas.

„V Augsburgu sa mi vždy jazdilo dobre, no trochu to tu pomenili, zmenili sa aj prúdy a už sa mi tu prestalo páčiť. Mali sme len tri tréningy, takže som vodu nedostala do rúk. Ťuky ma odsunuli mimo finále. Prvú polovicu seniorskej sezóny som mala lepšiu ako pred rokom, s tým som spokojná. Ukázala som, že viem jazdiť rýchlo, ale dotyky s bránkami sú môj problém. Viac by mi sedelo, keby sme jazdili neskôr, ráno si totiž rada pospím, možno aj to je dôvod,“ povedala pre agentúru SITA.

Tyčky boli veľmi vysoko

Stanovská sa časom 133,36 s umiestnila na 20. pozícii, na svojom konte mala aj štyri trestné sekundy, keď nezvládla čistý prejazd 16. a poslednej 24. bránky.

„Semifinálová jazda bola fajn. V poslednej bránke mi však voda nepomohla a aj tam som ťukla. Veľa času som stratila pred trojkou, kde sa voda veľmi menila, nalepilo ma na skalu a stratila som tam minimálne päť sekúnd. Bez toho by mi to asi stačilo na finále. Všetky ďalšie ťažké veci som zajazdila tak, ako sme chceli,“ zhodnotila.

Odporúčame:
Skvelý Slafkovský získal v Augsburgu striebro v C1, Mirgorodskému tesne ušiel bronz

Maceková obsadila 27. priečku (178,96 s), keď počas jazdy nabrala 52 trestných sekúnd – minula 22. bránku a predtým sa dotkla 20. bránky.

„Najťažší bol začiatok, potom si človek vydýchne a čaká ho technickejšia pasáž. V závere som dostala ‚päťdesiatku‘, no podľa mňa som tam hlavu mala. Tyčky však dnes boli veľmi vysoko, nechávam to na rozhodcov,“ povedala.

Svetový pohár vo vodnom slalome

nedeľa

C1 ženy – finále: 1. Jessica Foxová (Aus.) 111,15 (2), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 115,65 (0), 3. Ana Satilová (Braz.) 115,79 (2), 4. Kimberley Woodsová (V. Brit.) 121,58 (0), 5. Elena Apelová (Nem.) 122,95 (2), 6. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) 126,39 (4), … v semifinále: 16. Monika Škáchová 130,00 (6), 20. Soňa Stanovská 133,36 (4), 27. Simona Maceková (všetky SR) 178,96 (52) – všetky nepostúpili do finále

Viac k témam: Jessica Foxová, Soňa Stanovská, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk – Finálové víťazstvo v C1 vo vodnom slalome pre Jessicu Foxovú, slovenské reprezentantky chýbali © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Breakdance by mohol byť súčasťou olympijských hier 2024 v Paríži, organizátori uvažujú aj o šachu

Parížania sa ešte zaoberajú statusom bejzbalu, softbalu a karate či kampaňami o zaradenie do olympijského programu squashu, šachu a snookru. PARÍŽ 21. februára (WebNoviny.sk) – Organizátori OH 2024 v Paríži by radi zaradili breakdance do programu tohto celosvetového podujatia. Bola by to premiéra tejto súčasti tanečného odvetvia pod piatimi kruhmi. Doplnkové športy Olympijský program vo Francúzsku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *