pondelok , 19 november 2018
Home / šport / Ostatné športy / Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora

Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora

GRAZ 6. júla (WebNoviny.sk) – Rakúsky Graz sa nebude uchádzať o usporiadanie zimných olympijských hier 2026. Snaha metropoly Štajerska narazila na nedostatok politickej podpory regiónu i krajiny.

Odporúčame:
Box možno nebude súčasťou olympijských hier v Tokiu

Rakúsky olympijský výbor stiahol kandidatúru tesne po vyhlásení referenda. „Dodnes sme nedostali jednoznačnú podporu politických špičiek, ktorá bola podmienkou kandidatúry,“ uviedol výbor v stanovisku.

Pred rokom uvažoval o organizácii ZOH 2026 aj Innsbruck, obyvatelia sa však v referende vyslovili proti. O podujatie sa zatiaľ uchádzajú Miláno (Tal.), Štokholm (Švád.), Erzurum (Tur.), Calgary (Kan.) a Sapporo (Jap.).

Viac k témam: politika, zimné olympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk – Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Foto: Tomi „Kid“ má za sebou víťazný návrat do ringu. Mrzí ho, že Sulákovi nedokázal uštedriť KO

Tomi „Kid“ priznal, že zápas proti Andrásovi Sulákovi bol skôr technicko-taktického charakteru, napriek tomu to po dvoch rokoch bez súťažného stretnutia nebolo jednoduché. BRATISLAVA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Návrat slovenského boxera Tomáša „Kida“ Kovácsa do ringu bol úspešný. Štyridsaťjedenročný Galanťan triumfoval nad Maďarom Andrásom Sulákom v nedeľu na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v rámci galavečera

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *