nedeľa , 22 júl 2018
Home / šport / Ostatné športy / Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora

Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora

GRAZ 6. júla (WebNoviny.sk) – Rakúsky Graz sa nebude uchádzať o usporiadanie zimných olympijských hier 2026. Snaha metropoly Štajerska narazila na nedostatok politickej podpory regiónu i krajiny.

Odporúčame:
Box možno nebude súčasťou olympijských hier v Tokiu

Rakúsky olympijský výbor stiahol kandidatúru tesne po vyhlásení referenda. „Dodnes sme nedostali jednoznačnú podporu politických špičiek, ktorá bola podmienkou kandidatúry,“ uviedol výbor v stanovisku.

Pred rokom uvažoval o organizácii ZOH 2026 aj Innsbruck, obyvatelia sa však v referende vyslovili proti. O podujatie sa zatiaľ uchádzajú Miláno (Tal.), Štokholm (Švád.), Erzurum (Tur.), Calgary (Kan.) a Sapporo (Jap.).

Viac k témam: politika, zimné olympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk – Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Marko Mirgorodský nepostúpil do finále C1 na MSJ do 23 rokov vo vodnom slalome

V semifinále bol vďaka čistej jazde najrýchlejší Talian Raffaello Ivaldi (81,36) aktualizované o 13:18 IVREA 21. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Marko Mirgorodský bude chýbať vo finále disciplíny C1 na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v talianskej Ivrei. Stále iba 19-ročný Lipták skončil v semifinále súťaže kanoistov do 23 rokov na

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *