sobota , 23 február 2019
Home / šport / Ostatné športy / Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora

Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora

GRAZ 6. júla (WebNoviny.sk) – Rakúsky Graz sa nebude uchádzať o usporiadanie zimných olympijských hier 2026. Snaha metropoly Štajerska narazila na nedostatok politickej podpory regiónu i krajiny.

Odporúčame:
Box možno nebude súčasťou olympijských hier v Tokiu

Rakúsky olympijský výbor stiahol kandidatúru tesne po vyhlásení referenda. „Dodnes sme nedostali jednoznačnú podporu politických špičiek, ktorá bola podmienkou kandidatúry,“ uviedol výbor v stanovisku.

Pred rokom uvažoval o organizácii ZOH 2026 aj Innsbruck, obyvatelia sa však v referende vyslovili proti. O podujatie sa zatiaľ uchádzajú Miláno (Tal.), Štokholm (Švád.), Erzurum (Tur.), Calgary (Kan.) a Sapporo (Jap.).

Viac k témam: politika, zimné olympijské hry
Zdroj: Webnoviny.sk – Graz stiahol kandidatúru na Zimné olympijské hry 2026, chýba hlavne politická podpora © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Breakdance by mohol byť súčasťou olympijských hier 2024 v Paríži, organizátori uvažujú aj o šachu

Parížania sa ešte zaoberajú statusom bejzbalu, softbalu a karate či kampaňami o zaradenie do olympijského programu squashu, šachu a snookru. PARÍŽ 21. februára (WebNoviny.sk) – Organizátori OH 2024 v Paríži by radi zaradili breakdance do programu tohto celosvetového podujatia. Bola by to premiéra tejto súčasti tanečného odvetvia pod piatimi kruhmi. Doplnkové športy Olympijský program vo Francúzsku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *