Home / šport / Tenis / Kovalík sa prebojoval do štvrťfinále turnaja v Poprade-Tatrách

Kovalík sa prebojoval do štvrťfinále turnaja v Poprade-Tatrách

POPRAD 20. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Jozef Kovalík nasadený ako štvrtý zvíťazil nad Jang Cung-chuom z Taiwanu za 82 minút 6:2, 7:5 a postúpil do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP Challenger Tour v Poprade-Tatrách (dotácia 64 000 eur + hospitality).

Kližan dal pred turnajmi na tráve vrátane Wimbledonu prednosť príprave v Tatrách

Súperom Kovalíka v boji o postup medzi najlepšiu štvorku bude víťaz súboja Andreas Haider-Maurer (Rak.) – Mohamed Safwat (Egypt-5). Kovalík je spomedzi Slovákov na popradskom turnaji najvyššie vo svetovom rebríčku ATP (150.) a v 2. kole mal proti sebe súpera s renkingom 217.

Po hladko získanom prvom sete sa v tom druhom hra vyrovnala, ale v koncovke slovenský tenista premenil mečbal pri súperovom servise. Šancu na postup do štvrťfinále bude mať zo Slovákov ešte Filip Horanský, ktorý nastúpi proti Belgičanovi Arthurovi de Greefovi.

ATP Challenger Tour v Poprade-Tatrách

dvojhra – 2. kolo (osemfinále)

Jozef Kovalík (SR-4) – Jang Cung-chua (Taiwan) 6:2, 7:5 za 82 minút

Viac k témam: ATP Challenger Tour v Poprade-Tatrách, Jozef Kovalík, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Kovalík sa prebojoval do štvrťfinále turnaja v Poprade-Tatrách © SITA Všetky práva vyhradené.