utorok , 19 jún 2018
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Peking opäť pohrozil zrušením obchodných dohôd, ak USA zavedú clá na čínske tovary

Peking opäť pohrozil zrušením obchodných dohôd, ak USA zavedú clá na čínske tovary

PEKING 14. júna (WebNoviny.sk) – Čínska vláda obnovila hrozby, že zruší dohody s Washingtonom, ktorých cieľom je zmierniť spory v oblasti obchodu, ak USA zvýšia clá na tovary z Číny.

Americký prezident Donald Trump pohrozil zvýšením ciel na čínske tovary v hodnote do 150 mld. USD pre nespokojnosť s obchodným prebytkom Pekingu a jeho politikou v oblasti technológií. Biely dom má v piatok zverejniť zoznam čínskych tovarov v hodnote 50 mld. USD, na ktoré chce uvaliť 25-percentné clá.

Odporúčame:
Čína varuje, že dohody o obchode s USA nenadobudnú platnosť, ak Washington zavedie clá

„Dali sme jasne najavo, že ak USA uplatnia obchodné sankcie vrátane uvalenia ciel, žiadne dohody dosiahnuté medzi oboma stranami v oblasti obchodu a ekonomiky nenadobudnú platnosť,“ povedal vo štvrtok hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Keng Šuang.

„Len to chcem dnes pripomenúť,“ dodal. Peking 3. júna po rokovaniach, ktoré viedli americký minister obchodu Wilbur Ross a čínsky vicepremiér Liu He, sľúbil, že z USA bude viac nakupovať sóju, zemný plyn a ďalšie tovary, ale upozornil, že tieto dohody sa zrušia, ak Trump zavedie clá, ktorými hrozí.

Viac k témam: Čína, clá, Donald Trump, medzinárodný obchod, sankcie, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Peking opäť pohrozil zrušením obchodných dohôd, ak USA zavedú clá na čínske tovary © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Nemecku zatkli pre emisné podvody Ruperta Stadlera, šéfa automobilky Audi

Generálny riaditeľ automobilky Rupert Stadler čelí vyšetrovaniu v kauze falšovania emisných testov. BERLÍN 18. júna (WebNoviny.sk) – Nemecké úrady v pondelok zadržali generálneho riaditeľa spoločnosti Audi Ruperta Stadlera, ktorý čelí vyšetrovaniu v kauze falšovania emisných testov. Agentúre DPA to potvrdil materský koncern automobilky, skupina Volkswagen. Minulý týždeň mníchovská prokuratúra u Stadlera vykonala domovú prehliadku. Vyšetrovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *