sobota , 23 jún 2018
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Automobilka Tesla sa snaží zredukovať náklady, prepúšťa tisícky zamestnancov

Automobilka Tesla sa snaží zredukovať náklady, prepúšťa tisícky zamestnancov

DETROIT 13. júna (WebNoviny.sk) – Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla Inc. prepúšťa približne 3 600 zamestnancov. Ide predovšetkým o administratívnych zamestnancov.

Firma sa tak snaží zredukovať náklady, keďže jej generálny riaditeľ Elon Musk sľúbil, že v druhej polovici tohto roka bude Tesla zisková. Musk uviedol, že automobilka, ktorá zamestnáva 40 tis. ľudí, zníži počet pracovníkov o približne deväť percent.

Odporúčame:
Nemecko prikázalo Daimleru zvolať na opravy stotisíce áut, dôvodom je softvér na kontrolu emisií

Tesla neuviedla, aké finančné úspory prepúšťanie prinesie. Konštatovala však, že znižovanie počtu zamestnancov sa nedotkne výrobných pracovníkov, keďže pokračuje v zvyšovaní produkcie áut Model 3.

Automobilka Tesla počas celej svojej 15-ročnej existencie nedosiahla celoročný zisk a iba dvakrát vykázala čistý kvartálny zisk. Na valnom zhromaždení spoločnosti, ktoré bolo tento mesiac, jej generálny riaditeľ uviedol, že Tesla za júl až september dosiahne kvartálny zisk.

Viac k témam: autá, automobilka, Elon Musk, prepúšťanie, Tesla
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Tesla sa snaží zredukovať náklady, prepúšťa tisícky zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministri financií eurozóny chystajú záverečnú dohodu s Gréckom o ukončení programu núdzovej pomoci

Jednou z posledných otázok pred ukončením núdzovej pomoci je to, ako umožniť Grécku rozložiť časť splátok dlhu na dlhšie obdobie. LUXEMBURG 21. júna (WebNoviny.sk) – Presvedčenie, že ministri financií eurozóny, ktorí sa vo štvrtok stretli v Luxemburgu, dosiahnu s Gréckom dohodu o ukončení programu núdzovej pomoci, vyjadril eurokomisár pre hospodárske a finančné záležitosti Pierre Moscovici.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *