utorok , 19 jún 2018
Home / EKONOMIKA / Ekonomika Slovenska / Foto: Detské kardiocentrum NÚSCH má špičkový angiokardiograf v hodnote viac ako milión eur

Foto: Detské kardiocentrum NÚSCH má špičkový angiokardiograf v hodnote viac ako milión eur

.

Je súčasťou Oddelenia funkčného vyšetrovania DKC. Na oddelení sa vykonávajú špecializované katetrizačné vyšetrenia a operačné katetrizačné liečebné zákroky u detí v rámci detského kardiovaskulárneho programu.

Novinka v prístrojovom vybavení

Ako informoval NÚSCH, ide o jediné takéto pracovisko na Slovensku a o novinku v prístrojovom vybavení DKC. „Pracovisko zahŕňa najnovšiu a maximálnu výbavu s ultra nízkou dávkou röntgenového žiarenia pre novorodencov a deti. Obsahuje inteligentný riadiaci softvér, ktorý pomáha minimalizovať dávku röntgenového žiarenia bez negatívnych vplyvov na kvalitu obrazu,“ objasnil ústav. Zariadenie má plochý detektor s možnosťou zachytenia pľúcnych polí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Nový angiokardiograf v Detskom kardiocentre v Bratislave

Prístroj je vybavený veľkoplošnou obrazovkou vo vyšetrovacej miestnosti, s prepojením všetkých zobrazení a modalít potrebných na vyšetrenia a intervenčné zákroky, vrátane fúzie s echokardiografickým zobrazením. Obsahuje kompletný monitorovací, vyhodnocovací a archivačný systém so zobrazením údajov na LED obrazovke a pracovnej konzole.

Dá sa napojiť na archivačný systém

Systém sa dá napojiť na nemocničný archivačný systém, ložisko dát a internet. Konzola je uspôsobená na vyhodnocovanie všetkých digitálnych obrazových údajov s následným spracovaním a archiváciou (CT, MR, AKG, ECHO, hemodynamiky vrodených chýb srdca, vrátane obrazových a hemodynamických schém).

„Na vyšetrenie do DKC chodí celé Slovensko. Toto unikátne zariadenie v hodnote 1 175 000 eur, k tomu ultrazvukový prístroj v hodnote 150 000 eur a nevyhnutné stavebnorealizačné práce v sume 25 000 eur, je teda k dispozícii všetkým detským pacientom. Pevne verím, že týmto špičkovým angiokardiografom ešte viac skvalitníme poskytovanie zdravotnej starostlivosti najmenším,“ uviedol generálny riaditeľ NÚSCH Mongi Msolly.

NÚSCH v súčasnosti buduje samostatný pavilón DKC, ktorého súčasťou bude aj nové materiálne, technické a prístrojové vybavenie. Spomínané angiokardiografické zariadenie bude po dokončení pavilónu prenesené do nových priestorov DKC.

Viac k témam: Detské kardiocentrum v Bratislave, DKC, NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Detské kardiocentrum NÚSCH má špičkový angiokardiograf v hodnote viac ako milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ambulantné pohotovostné služby sa od júla skrátia, no podľa ministerky Kalavskej budú zabezpečené

K 1. júlu bude podľa šéfky rezortu pokrytých 80 až 87 % pevných bodov ambulantnej pohotovostnej služby. BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) – Ambulantné pohotovostné služby (APS) budú od 1. júla tohto roka zabezpečené. Deklarovali to na tlačovej konferencii ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a zástupcovia lekárov. Ako ozrejmila šéfka rezortu, v prvom kole výberových konaní bolo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *