sobota , 18 august 2018
Home / šport / Ostatné športy / Slovensko na ME v rýchlostnej kanoistike s medailou a aj štyrikrát do 6. miesta

Slovensko na ME v rýchlostnej kanoistike s medailou a aj štyrikrát do 6. miesta

BELEHRAD 11. júna (WebNoviny.sk) – Spolu osem umiestnení v najlepšej desiatke a štyri v najlepšej šestke výsledkového poradia si pripísali slovenskí reprezentanti na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v Belehrade.

Striebro mladšej verzie K4

Nad všetkými vyčnieva striebro mladšej verzie štvorkajaka v zložení Samuel Baláž, Milan Fraňa, Gábor Jakubík, Tibor Linka na 1000 m, len tesne ušla medaila dvojici kajakárov Petrovi Gellemu a Adamovi Botekovi. V K2 1000 m finišovali na štvrtej priečke.

Odporúčame:
Aktualizované: K4 v zložení Baláž, Fraňa, Jakubík a Linka získala striebro na európskom šampionáte

Vysoko hodnotné sú aj dve šieste miesta slovenskej výpravy v podaní Gelleho a Boteka (K2 500 m) a štvorice Erik Vlček, Csaba Zalka, Juraj Tarr, Tibor Linka (K4 500 m).

Odporúčame:
Aktualizované: Gelle a Botek obsadili na ME šieste miesto, medailu nezískali ani dvojkajak a štvorkajak

Pôsobivú kombináciu umiestnení v najlepšej desiatke predviedla aj kajakárka Ivana Mládková – siedma v K1 500 m a ôsma v K1 200 m.

Baláža potešilo aj siedme miesto

Neoficiálne najúspešnejším členom slovenskej výpravy v komplexe Ada Ciganlija sa stal Samuel Baláž. Iba 19-ročný kajakár s klubovou príslušnosťou ŠCP Bratislava si vyjazdil striebro ako člen štvorkajaka a pridal aj siedme miesto z dlhej trate na 5000 m.

„Medailu mám z neolympijskej disciplíny, tie olympijské sú účasťou nabitejšie. Samozrejme, teším sa z nej. Čo sa týka ´päťkiláku´, siedme miesto je super. Tam sa nedá príliš robiť taktika, je to aj trocha so šťastím. Boli momenty, keď som mohol ísť aj lepšie, ale myslím si, že som to zvládol. Na túto disciplínu som špeciálne netrénoval, ani pred Svetovým pohárom v Duisburgu, kde som skončil štvrtý. Priorita je K4 500 m na šampionáty do 23 rokov,“ komentoval Samuel Baláž na špecializovanom webe canoe.sk.

ME v rýchlostnej kanoistike 2018

prehľad najlepších umiestnení Slovákov na

2. miesto: K4 1000 m (Samuel Baláž, Milan Fraňa, Gábor Jakubík, Tibor Linka)

4. miesto: K2 1000 m (Peter Gelle, Adam Botek)

6. miesto: K2 500 m (Peter Gelle, Adam Botek) a K4 500 m (Erik Vlček, Csaba Zalka, Juraj Tarr, Tibor Linka)

7. miesto: K1 500 m (Ivana Mládková), K1 5000 m (Samuel Baláž)

8. miesto: K1 200 m (Ivana Mládková)

10. miesto: C1 5000 m (Matej Rusnák)

Viac k témam: Adam Botek, Csaba Zalka, Erik Vlček, Gábor Jakubík, Ivana Mládková, Juraj Tarr, majstrovstvá Európy v rýchlostnej kanoistike, Matej Rusnák, Milan Fraňa, Peter Gelle, rýchlostná kanoistika, Samuel Baláž, Tibor Linka
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko na ME v rýchlostnej kanoistike s medailou a aj štyrikrát do 6. miesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od slovenských plavcov sa na majstrovstvách Európy čakalo viac, federácia bude hľadať problém

Slovenskí elitní plavci sa aktuálne pripravujú v zahraničí. Richard Nagy trénuje v anglickom Sheffielde, Andrea Podmaníková je počas roka v Spojených štátoch amerických. BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenskí plavci na ME 2018 v dlhom bazéne v škótskom Glasgowe stanovili tri nové osobné rekordy a jeden slovenský. Do individuálneho finále nepostúpil žiadny z nich, medzi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *