utorok , 19 jún 2018
Home / SVET / Ankara už nebude prijímať naspäť utečencov z Grécka, pozastavuje plnenie medzištátnej dohody

Ankara už nebude prijímať naspäť utečencov z Grécka, pozastavuje plnenie medzištátnej dohody

ANKARA 7. júna (WebNoviny.sk) – Turecko vo štvrtok oznámilo, že pozastavuje plnenie medzištátnej dohody s Gréckom, v rámci ktorej mohlo Grécko vracať do Turecka migrantov, ktorí na jeho územie prišli z tejto krajiny.

Turecko tak zareagovalo na rozhodnutie gréckeho súdu, ktorý prepustil na slobodu skupinu tureckých vojenských dôstojníkov. Tých režim tureckého prezident Recepa Tayyipa Erdogana vinil z účasti na pokuse o štátny prevrat z roku 2016 a žiadal Grécko o ich vydanie.

Odporúčame:
V Adenskom zálive sa prevrátila loď s migrantmi, desiatky z nich zomreli

„To, čo Grécko urobilo, je neakceptovateľné. Máme s Gréckom bilaterálnu dohodu o readmisii. Práve sme pozastavili jej plnenie,“ oznámil vo štvrtok turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu. Dodal však, že separátna readmisná dohoda, ktorú má Turecko s Európskou úniou ako celkom, zostáva v platnosti.

Viac k témam: Ankara, grécko, Turecko, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ankara už nebude prijímať naspäť utečencov z Grécka, pozastavuje plnenie medzištátnej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump nechce v USA to, čo je v Európe. Zločinci podľa neho zneužívajú deti na vstup do krajiny

Nechceme, aby sa v USA dialo to, čo sa deje v Európe, vyhlásil Donald Trump. WASHINGTON 18. júna (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump sa v pondelok pokúsil zmeniť tón debaty o oddeľovaní detí od rodičov imigrantov, proti ktorému v posledných dňoch protestovalo množstvo vplyvných osobností z prostredia republikánov aj demokratov a v jednu chvíľu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *