Home / šport / Tenis / Štvrťfinálové zápasy Roland Garros v mužskej dvojhre prerušené, Nadal prišiel o úspešnú sériu

PARÍŽ 6. júna (WebNoviny.sk) – V stredu sa nedohralo ani jedno z dvoch naplánovaných stretnutí štvrťfinále dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája – 10. júna).

Roland Garros – dvojhra žien – štvrťfinále (výsledky stredajších zápasov)

Súboje medzi jednotkou podujatia Rafaelom Nadalom a Diego Schwartzmanom, resp. Marinom Čiličom a Juanom Martínom Del Potrom, najprv prerušili pre dážď a neskôr pre tmu. Oba duely znovu naplánovali na štvrtok.

O prekvapenie sa postaral Agrentínčan Schwartzman, v úvodnom sete zvíťazil nad vysoko favorizovaným Nadalom 6:4. Skúsený Španiel tak prišiel o sériu 37 úspešných setov na Roland Garros. Druhý zápas bol mimoriadne vyrovnaný, prerušili ho v tajbrejku prvého setu za stavu 5:5.

Priebežné výsledky Roland Garros – dvojhra – štvrťfinále

streda

Rafael Nadal (Šp.-1) – Diego Schwartzman (Arg.-11) 4:6, 5:3 a 30:15, podáva Nadal – prerušené
Marin Čilič (Chor.-3) – Juan Martín Del Potro (Arg.-5) 6:6 (5:5), podáva Del Potro – prerušené

Viac k témam: Diego Schwartzman, Juan Martín Del Potro, Marin Čilič, Rafael Nadal, Roland Garros, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Štvrťfinálové zápasy Roland Garros v mužskej dvojhre prerušené, Nadal prišiel o úspešnú sériu © SITA Všetky práva vyhradené.