nedeľa , 16 jún 2019
Home / KULTÚRA / Film a TV / Harvey Weinstein na súde poprel vinu zo znásilnení, s právnikom zvažujú príslušné kroky

Harvey Weinstein na súde poprel vinu zo znásilnení, s právnikom zvažujú príslušné kroky

NEW YORK 5. júna (WebNoviny.sk) – Americký producent Harvey Weinstein poprel vinu v prípade obvinení zo znásilnenia a spáchania sexuálneho trestného činu. Tie súvisia s incidentmi z rokov 2013 a 2004.

Šesťdesiatšesťročný rodák z New Yorku sa v utorok postavil pred súd na Manhattane, niekoľko dní po tom, ako ho z menovaných činov obvinila newyorská veľká porota. Ako informuje agentúra AP, počas pojednávania sa sudca producenta opýtal na sériu otázok, na ktoré odpovedal áno alebo nie. Ďalšie pojednávanie v tejto veci sa uskutoční 20. septembra.

Obhajoba je pripravená začať boj

Podľa producentovho právnika Benjamina Brafmana je jeho obhajoba pripravená začať boj. Ako sa po pojednávaní vyjadril, prípad voči Weinsteinovi je na základe ich doterajších poznatkov o dôkazoch „bezprostredne obhájiteľný“ a rovnako trestuhodné ako znásilnenie je aj falošné obvinenie z tohto činu. Brafman už skôr spochybnil dôveryhodnosť údajných Weinsteinových obetí.

Odporúčame:
Harveyho Weinsteina obvinili v New Yorku zo znásilnenia, podľa právnika sa bude producent brániť

Obvinenie zo sexuálneho trestného činu sa viaže k stretnutiu producenta a Lucie Evans, niekdajšej herečky a marketingovej konzultantky, ktorú donútil k orálnemu sexu v jeho kancelárii v roku 2004. Evans bola medzi prvými ženami, ktoré Weinsteina verejne obvinili zo sexuálneho zneužitia. Zo znásilnenia ho obvinili v súvislosti s nemenovanou ženou, ktorá o svojich skúsenostiach s Weinsteinom zrejme nechce hovoriť verejne. Tá ho obvinila z toho, že ju v roku 2013 zavrel v izbe v jednom z manhattanských hotelov a tam ju znásilnil.

Musí nosiť monitorovacie zariadenie

Weinstein sa 25. mája sám prihlásil na polícii a následne ho zo spomínaných činov obžalovali na súde na Manhattane. Weinstein sa však ešte v ten deň dostal na slobodu po zaplatení kaucie milión dolárov v hotovosti (v prepočte vyše 852-tisíc eur), musel však odovzdať svoj pas a musí tiež odvtedy nosiť monitorovacie zariadenie, pričom sa smie pohybovať len v štátoch New York a Connecticut.

Weinstein je hlavnou postavou rozsiahleho škandálu súvisiaceho so sexuálnym obťažovaním v Hollywoode. V súvislosti so sexuálnym obťažovaním sa proti nemu ozvali desiatky žien vrátane herečiek Angeliny Jolie, Ashley Judd, Gwyneth Paltrow, Cary Delevingne, Léy Seydoux, Salmy Hayek či Kate Beckinsale. Tie prehovorili po tom, ako v magazíne The New Yorker vlani v októbri vyšiel článok, v ktorom zazneli na adresu Weinsteina veľmi vážne obvinenia zo strany Asie Argento, Miry Sorvino či Rosanny Arquette.

Niekoľko žien vrátane herečky Rose McGowan ho obvinilo aj zo znásilnenia. Weinstein popiera „akékoľvek obvinenia zo sexu bez súhlasu oboch strán“ a odmieta tiež údajnú odvetu za odmietnutie takéhoto styku. Hollywoodskeho producenta v súvislosti s obvineniami zo sexuálneho napadnutia vyšetrujú okrem New Yorku aj v Los Angeles a v Londýne.

Viac k témam: film, Harvey Weinstein, sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Harvey Weinstein na súde poprel vinu zo znásilnení, s právnikom zvažujú príslušné kroky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Filmová akadémia oznámila termíny odovzdávania Oscarov na roky 2021 a 2022

Sledovanosť programu v uplynulých rokoch klesala, no zatiaľ posledná ceremónia, ktorá nemala moderátora, prilákala viac divákov a diváčok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *