pondelok , 20 máj 2019
Home / SLOVENSKO / Video: Sudca vzal do väzby Juraja H., ktorý dokopal Filipínca v centre Bratislavy

Video: Sudca vzal do väzby Juraja H., ktorý dokopal Filipínca v centre Bratislavy

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I v pondelok na neverejnom zasadnutí vzal Juraja H. obvineného zo zabitia Filipínca Henryho Acordu do väzby. Ako novinárom povedal hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom je, aby obvinený nepokračoval v trestnej činnosti.

Rozhodnutie je právoplatné, keďže obvinený ani prokurátor nepodali proti verdiktu sťažnosť. Pred pojednávacou miestnosťou na verdikt súdu čakali aj blízki zosnulého Henryho. Pri odchode zo súdu v sprievode policajnej eskorty Juraj B. uviedol, že si celú záležitosť bude vyčítať.

Odporúčame:
Generálny prokurátor sa vyjadril k prípadu zabitého Filipínca, skritizoval politikov aj ministra Gála

V sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách došlo na Obchodnej ulici v Bratislave k incidentu medzi dvoma mužmi, ktorý skončil fyzickým napadnutím jedného z nich, konkrétne Filipínčana Henryho Johna Seraficu Acordu. Ten podľa medializovaných informácií bránil dve ženy, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. z Dunajskej Stredy.

Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho okamžitý prevoz do jednej z nemocníc v Bratislave. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom výtržníctva. Juraja H. síce polícia pôvodne zadržala, okresný prokurátor však nesúhlasil s väzobným stíhaním.

Napadnutý Filipínčan následkom zranení koncom minulého týždňa v nemocnici zomrel. Policajný vyšetrovateľ následne prekvalifikoval vec na zločin zabitia. Obvineného opätovne zadržali, pričom prokurátor, tentokrát z Krajskej prokuratúry v Bratislave, podal návrh na vzatie do väzby z obavy, že by obvinený utiekol alebo pokračoval v trestnej činnosti. V prípade dokázania viny hrozí Jurajovi H. trest sedem až 12 rokov väzenia.

Viac k témam: #allforhenry, Bratislava, Juraj H., krimi, zabitie Filipínca v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Sudca vzal do väzby Juraja H., ktorý dokopal Filipínca v centre Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Smer-SD má ambíciu vyhrať parlamentné voľby, podľa Fica by bolo dobré byť aj v opozícii

BRATISLAVA 19. mája (WebNoviny.sk) – Po 20 rokoch má strana Smer-SD opäť ambíciu voľby vyhrať. …

Jeden komentár

  1. Mimoriadny trest odsúdiť na 25rokov bez možnosti prepustenia zaplatiť všetky náklady rodine pozostalého s odškodné za smrť treba už na výstrahu spraviť krok zákony nám chýbajú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *