utorok , 23 október 2018
Home / SLOVENSKO / Video: Sudca vzal do väzby Juraja H., ktorý dokopal Filipínca v centre Bratislavy

Video: Sudca vzal do väzby Juraja H., ktorý dokopal Filipínca v centre Bratislavy

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I v pondelok na neverejnom zasadnutí vzal Juraja H. obvineného zo zabitia Filipínca Henryho Acordu do väzby. Ako novinárom povedal hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom je, aby obvinený nepokračoval v trestnej činnosti.

Rozhodnutie je právoplatné, keďže obvinený ani prokurátor nepodali proti verdiktu sťažnosť. Pred pojednávacou miestnosťou na verdikt súdu čakali aj blízki zosnulého Henryho. Pri odchode zo súdu v sprievode policajnej eskorty Juraj B. uviedol, že si celú záležitosť bude vyčítať.

Odporúčame:
Generálny prokurátor sa vyjadril k prípadu zabitého Filipínca, skritizoval politikov aj ministra Gála

V sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách došlo na Obchodnej ulici v Bratislave k incidentu medzi dvoma mužmi, ktorý skončil fyzickým napadnutím jedného z nich, konkrétne Filipínčana Henryho Johna Seraficu Acordu. Ten podľa medializovaných informácií bránil dve ženy, ktoré obťažoval 28-ročný Juraj H. z Dunajskej Stredy.

Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho okamžitý prevoz do jednej z nemocníc v Bratislave. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom výtržníctva. Juraja H. síce polícia pôvodne zadržala, okresný prokurátor však nesúhlasil s väzobným stíhaním.

Napadnutý Filipínčan následkom zranení koncom minulého týždňa v nemocnici zomrel. Policajný vyšetrovateľ následne prekvalifikoval vec na zločin zabitia. Obvineného opätovne zadržali, pričom prokurátor, tentokrát z Krajskej prokuratúry v Bratislave, podal návrh na vzatie do väzby z obavy, že by obvinený utiekol alebo pokračoval v trestnej činnosti. V prípade dokázania viny hrozí Jurajovi H. trest sedem až 12 rokov väzenia.

Viac k témam: #allforhenry, Bratislava, Juraj H., krimi, zabitie Filipínca v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Sudca vzal do väzby Juraja H., ktorý dokopal Filipínca v centre Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kočner platil za sledovanie minimálne piatich slovenských novinárov vrátane Kuciaka

Peter Tóth sa niekoľko dní po zásahu špeciálneho komanda voči Tomášovi Szabóovi, Miroslavovi Marčekovi, Zoltánovi Andruskóovi a Alene Zsuzsovej prihlásil na polícii, že by chcel vo veci vraždy svedčiť. BRATISLAVA 22. októbra (WebNoviny.sk) – Podnikateľ Marian Kočner platil za sledovanie minimálne piatich slovenských novinárov vrátane Jána Kuciaka, informuje o tom Denník N. „Najal si na to

Jeden komentár

  1. Mimoriadny trest odsúdiť na 25rokov bez možnosti prepustenia zaplatiť všetky náklady rodine pozostalého s odškodné za smrť treba už na výstrahu spraviť krok zákony nám chýbajú

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *