Home / šport / Slovenskí kanoisti obsadili v dlhom zjazde na majstrovstvách sveta piate miesto

Slovenskí kanoisti obsadili v dlhom zjazde na majstrovstvách sveta piate miesto

MUOTATHAL 1.júna (WebNoviny.sk) – V piatkových súťažiach v dlhom zjazde tímov na majstrovstvách sveta vo vodnom zjazde vo švajčiarskom mestečku Muotathal obsadilo trio kanoistov Ladislav Daník, Martin Medveď, Matej Beňuš 5. miesto.

Aktualizované: Do semifinále majstrovstiev Európy v Prahe postúpilo 12 slovenských lodí, Martikán z II. kvalifikácie

Medzi kajakármi skončili Andrej Málek, Alan Porubský a Alexander Sedláček na 10. priečke a tri posádky medzi deblkanoistami súťaž nedokončili. V sobotu sú na programe šprinty jednotlivcov.

Majstrovstvá sveta vo vodnom zjazde

Muotathal (Švaj.) – piatok:

DLHÝ ZJAZD TÍMOV
C1M: 1. Česko 13:14,88 min, 2. Nemecko +3,59 s, 3. Francúzsko +15,01, … 5. Slovensko (Ladislav Daník, Martin Medveď, Matej Beňuš) +34,24
K1M: 1. Francúzsko 12:23,50 min, 2. Česko +0,07 s, 3. Nemecko +0,80, … 10. Slovensko (Andrej Málek, Alan Porubský, Alexander Sedláček) +1:00,30 min
C2M: 1. Francúzsko 12:42,23 min, 2. Česko +16,16 s, 3. Taliansko +1:15,02, … Slovensko (Andrej Málek a Alexander Sedláček, Alan Porubský a Matej Beňuš, Martin Medveď a Ladislav Daník) nedokončili
K1Ž: 1. Česko 13:09,49 min, 2. Francúzsko +9,06 s, 3. Švajčiarsko +21,87
C1Ž: 1. Česko 14:27,91 min, 2. Taliansko +16,36 s, 3. Francúzsko +20,38

Viac k témam: kanoistika, Ladislav Daník, majstrovstvá sveta vo vodnom zjazde, Martin Medveď, Matej Beňuš
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí kanoisti obsadili v dlhom zjazde na majstrovstvách sveta piate miesto © SITA Všetky práva vyhradené.