Home / šport / Hokej / MS v hokeji 2018 (semifinále): Švédsko – USA

MS v hokeji 2018 (semifinále): Švédsko – USA

KODAŇ 19. mája (WebNoviny.sk) – Majstrovstvá sveta 2018 v ľadovom hokeji dospeli do záverečného boja o medaily. Štyri najlepšie tímy sa už nepredstavia v Herningu, oba zápasy sobotňajšie semifinále sa hrajú v kodanskej Royal Arene, prvý medzi Švédskom a USA od 15.15.

Hviezdne mužstvo Švédska nabité kvalitou z NHL sa vo štvrťfinále poriadne natrápilo s Lotyšskom. Hráči „Tre Kronor“ zvíťazili tesne 3:2. Rovnakým výsledkom, teda 3:2, sa vo štvrťfinále prezentovali aj reprezentanti USA. Vo vyrovnanom zápase zdolali Čechov, víťazný gol strelil Patrick Kane až v tretej tretine.

Američania v B-skupine prehrali iba posledný súboj o prvenstvo s Fínskom (2:6) a preto skončili na druhej priečke. V ostatných zápasoch sa tešili z víťazstiev (Kanada – 5:4 po sam. nájazdoch, Dánsko – 4:0, Nemecko – 3:0, Lotyšsko – 3:2 po predĺžení, Nórsko – 9:3).

Švédi prešli A-skupinou ako nôž maslom – v siedmych zápasoch nastrieľali 31 gólov a inkasovali iba 9-krát. O jediný bod ich pripravili slovenskí hokejisti (3:4 po predĺžení). V ostatných zápasoch v „áčku“ nenašli premožiteľa (Bielorusko – 5:0, Česko – 3:2, Francúzsko – 4:0, Rakúsko – 7:0, Švajčiarsko – 5:3, Rusko – 3:1).

MS v hokeji 2018 – semifinále

Kodaň (Royal Arena)

Švédsko – USA

Viac k témam: americká hokejová reprezentácia, hokej, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2018, švédska hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – MS v hokeji 2018 (semifinále): Švédsko – USA © SITA Všetky práva vyhradené.