sobota , 26 máj 2018
Home / EKONOMIKA / Ekonomika sveta / Európska únia žiada trvalú výnimku z amerických ciel, vyhlásil francúzsky prezident Macron

Európska únia žiada trvalú výnimku z amerických ciel, vyhlásil francúzsky prezident Macron

SOFIA 17. mája (WebNoviny.sk) – Európska únia žiada od USA trvalú výnimku z ciel na dovoz hliníka a ocele. Vyhlásil to vo štvrtok francúzsky prezident Emmanuel Macron.

Je to otázka „hospodárskej suverenity Európy, to, čo žiadame, je výnimka bez podmienok alebo časových limitov“, povedal Macron v rámci summitu lídrov EÚ v Sofii.

Odporúčame:
Šéf Európskej centrálnej banky vyzýva na reformu eurozóny a hrozí krízou, Merkelová je skeptická

O uvalení 25-percentného cla na dovoz ocele a 10-percentného cla na import hliníka rozhodla administratíva prezidenta Donalda Trumpa v marci. Európska únia získala prechodnú výnimku, ktorá skončila 1. mája a Washington ju následne predĺžil do 1. júna.

Európska únia pripravila zoznam amerických produktov v hodnote zhruba 2,8 mld. eur, na ktoré plánuje uvaliť clá, ak nedostane trvalú výnimku z ciel na oceľ a hliník.

Viac k témam: clo, Donald Trump, Emmanuel Macron, Európska únia, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia žiada trvalú výnimku z amerických ciel, vyhlásil francúzsky prezident Macron © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vyššie clá na dovoz áut do USA by podľa Bruselu porušilo pravidlá Svetovej obchodnej organizácie

Šéf Nemeckej obchodnej a priemyselnej komory Eric Schweitzer vyhlásil, že zámer USA zvýšiť clá na autá je „ďalším nebezpečným úderom voči našim ekonomickým vzťahom“. BRUSEL 24. mája (WebNoviny.sk) – Plán USA jednostranne zvýšiť clá na dovoz áut by bol podľa podpredsedu Európskej komisie Jyrkiho Katainena „očividne proti pravidlám Svetovej obchodnej organizácie (WTO)“. Katainen vo štvrtok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *