piatok , 18 január 2019
Home / šport / Futbal / FC Nitra uspel s odvolaním a môže pokračovať vo Fortuna lige

FC Nitra uspel s odvolaním a môže pokračovať vo Fortuna lige

NITRA 17. mája (WebNoviny.sk) – Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Nitra bude pokračovať medzi elitou aj v nasledujúcej sezóne 2018/2019. Nitrania pôvodne nedostali licenciu na ďalší ročník pre chýbajúce dokumenty.

Zmena pôvodného rozhodnutia

V rozhodnutí zo 16. mája však odvolací orgán licenčnej komisie Slovenského futbalového zväzu zmenil pôvodné rozhodnutie a povolil Nitre pokračovať v najvyššej súťaži.

Odporúčame:
Christián Herc získal ocenenie za gól mesiaca vo Fortuna lige

Klub spod Zobora ako nováčik pred posledným kolom Fortuna ligy 2017/2018 figuruje v tabuľke skupiny o udržanie nadstavbovej časti na prvom mieste a za určitých okolností má šancu cez baráž sa kvalifikovať do Európskej ligy.

Rekonštrukcia štadióna

„O kladnom rozhodnutí som nikdy nepochyboval. Vyžadovalo sa od nás doložiť dokumenty, ktoré v prvej fáze žiadosti o licenciu chýbali. Dnes už máme všetko v poriadku,“ uviedol na oficiálnom klubovom webe predseda predstavenstva Marián Valenta. Podstatnú časť aktuálneho ročníka Nitry poznačila rekonštrukcia štadióna. Tá však prebieha podľa plánov a v ďalšom ročníku by Nitrania mali pokračovať „na svojom.“

„Hráme už pätnásty zápas vonku a je to cítiť vzhľadom na výsledky, aj na nálade v klube. Momentálne nemáme dôstojné podmienky pre najvyššiu slovenskú súťaž, preto sa všetci tešíme na to, keď sa rekonštrukcia dokončí a Nitra bude mať také podmienky, aké si zaslúži. Robíme všetko pre to. Čaká nás dokončenie rekonštrukcie a kolaudácia. Ďalší ročník by sme chceli začať na novom štadióne. Z predbežných rokovaní s dodávateľom stavby nám vychádza termín, že maximálne do konca júla by sme mali byť na novom štadióne,“ dodal Marián Valenta.

Viac k témam: FC Nitra, Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – FC Nitra uspel s odvolaním a môže pokračovať vo Fortuna lige © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Niektoré veci ešte nefungujú na 100 percent, hovorí Kmotrík ml. po prvom zápase Slovana na novom štadióne

Stredajší duel s Olomoucom bol určený výhradne pre držiteľov permanentných vstupeniek, prípravné stretnutie sledovalo 2183 divákov. BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Návrat futbalistov ŠK Slovan Bratislava z Pasienkov na Tehelné pole po deviatich rokoch potešil aj Ivana Kmotríka mladšieho. „Úžasný pocit, vrátili sme sa domov. Všetci v klube sme sa veľmi tešili na tento moment,“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *