piatok , 18 január 2019
Home / SVET / Zakladateľ Facebooku Zuckerberg navštívi Európsky parlament, témou bude ochrana osobných údajov

Zakladateľ Facebooku Zuckerberg navštívi Európsky parlament, témou bude ochrana osobných údajov

BRUSEL 16. mája (WebNoviny.sk) – Šéf Facebooku Mark Zuckerberg prijal pozvanie na návštevu Európskeho parlamentu (EP), aby tam vysvetlil nedávne problémy jeho spoločnosti týkajúce sa ochrany súkromia a obvinení zo zneužitia osobných údajov.

Predseda EP Antonio Tajani uviedol, že Zuckerberg „bude v Bruseli čo najskôr, snáď už budúci týždeň“ a stretne sa s parlamentnými lídrami a odborníkmi na občianske slobody a spravodlivosť.

Odporúčame:
Brusel žiada zákaz testovania kozmetiky na zvieratách, podobný postoj očakáva aj od štátov Únie

Zuckerbergova návšteva príde v čase, keď začína platiť nové Všeobecné nariadenie o ochrane údajov. Nariadenie Európskej únie, ktoré začne platiť 25. mája, dá miliónom európskych používateľov Facebooku väčšiu kontrolu nad tým, čo môžu firmy robiť s dátami o tom, čo zverejnia, vyhľadávajú alebo na čo klikajú.

Viac k témam: Antonio Tajani, Brusel, Európsky parlament, facebook, Mark Zuckerberg, ochrana osobných údajov
Zdroj: Webnoviny.sk – Zakladateľ Facebooku Zuckerberg navštívi Európsky parlament, témou bude ochrana osobných údajov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Francúzsko zostane vojensky prítomné v Sýrii aj napriek odchodu USA, vyhlásil francúzsky prezident Emmanuel Macron

Podľa Trumpa je Islamský štát v Sýrii už porazený. To však nepriamo poprela aj americká armáda, keď vo štvrtok spustila na bojovníkov Islamského štátu nové nálety. PARÍŽ 17. januára (WebNoviny.sk) – Francúzska armáda zostane prítomná v Sýrii bez ohľadu na konanie Spojených štátov, ktoré ohlásili, že z tejto krajiny svoju armádu sťahujú, keďže teroristická sieť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *