sobota , 19 január 2019
Home / SVET / Spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a USA bude pokračovať, KĽDR má proti tomu námietky

Spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a USA bude pokračovať, KĽDR má proti tomu námietky

SOUL 16. mája (WebNoviny.sk) – Vojenské cvičenie Južnej Kórey a USA bude pokračovať aj napriek námietkam Severnej Kórey. V stredu to uviedla hovorkyňa juhokórejského ministerstva obrany s tým, že cvičenie je zamerané na zlepšenie schopností pilotov a nie na trénovanie útokov. Zapojilo sa doň približne sto lietadiel a potrvá do 25. mája.

Zrušili schôdzku s Južnou Kóreou

Komunistická Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v utorok náhle vyhlásila, že ruší schôdzku vysokopostavených predstaviteľov Severnej a Južnej Kórey, ktorá sa mala konať v stredu, a zvažuje aj zrušenie samitu so Spojenými štátmi, ktorý bol plánovaný na 12. júna a mal sa uskutočniť v Singapure. Dôvodom je práve spoločné vojenské cvičenie.

Odporúčame:
KĽDR oznámila prekvapivý zvrat, ruší schôdzku s Južnou Kóreou a zvažuje zrušenie summitu s USA

Prvý námestník ministra zahraničných vecí Severnej Kórey najnovšie vyhlásil, že jeho krajina nemá záujem o samit s USA, ak to bude len „jednostranné stretnutie“, ktorého cieľom je prinútiť KĽDR zbaviť sa svojich jadrových zbraní. Kritizoval niektoré komentáre USA, podľa ktorých by sa krajina mala vzdať aj biologických a chemických zbraní.

Prekvapivý zvrat udalostí

„Už nás nezaujíma rokovanie, ktorého jediným cieľom je zahnať nás do kúta s jednostrannou požiadavkou, ktorá spočíva v tom, aby sme sa vzdali našich rakiet. Takéto správanie by nás prinútilo premyslieť si, či budeme súhlasiť so samitom medzi Severnou Kóreou a USA,“ uviedol politik.

Ide o prekvapivý zvrat, keďže Pchjongjang už od februárovej zimnej olympiády v Južnej Kórei vysielal množstvo pozitívnych signálov smerom k Južnej Kórei aj Spojeným štátom a ešte v utorok ráno informoval o najnovších podrobnostiach plánovaného odstavenia a likvidácie svojho komplexu na testovanie jadrových zbraní.

Viac k témam: Južná Kórea, Severná Kórea, USA, vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a USA bude pokračovať, KĽDR má proti tomu námietky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Po mohutnom výbuchu poškodeného palivového potrubia v Mexiku zahynulo vyše 60 ľudí

Výbuch zjavne nastal len niekoľko hodín po tom, čo zlodeji do potrubia navŕtali nelegálny otvor a miestni sa snažili načerpať si načierno palivo. MEXIKO 19. januára (WebNoviny.sk) – Najmenej 66 ľudí zahynulo a 85 ďalších je nezvestných po výbuchu poškodeného palivového potrubia v centrálnom Mexiku. Informoval o tom guvernér štátu Hidalgo Omar Fayad. Výbuch zjavne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *