štvrtok , 16 august 2018
Home / šport / Tenis / Alizé Cornetovú očistili od dopingových podozrení, kontrolór nesplnil všetky požiadavky

Alizé Cornetovú očistili od dopingových podozrení, kontrolór nesplnil všetky požiadavky

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Francúzsku tenistku Alizé Cornetovú v utorok očistila Medzinárodná tenisová federácia (ITF) od dopingových podozrení.

Toto rozhodnutie prijali po tom, čo hlavný kontrolór antidopingovej agentúry nesplnil všetky požiadavky potrebné k obvineniu Cornetovej. Dvadsaťosemročnej rodáčke z Nice hrozil trest za tri nedodržania antidopingového pravidla „whereabouts“ v rozpätí dvanástich mesiacov. Tri chýbajúce testy behom roka sa považujú za dopingový čin.

Odporúčame:
Cibulková vyrobila na turnaji v Ríme drámu, proti talianskej veteránke potrebovala až tri sety

V novembri 2016 som narýchlo cestovala na finále Pohára federácie v Štrasburgu, v marci 2017 na turnaj v Miami. Zhodne išlo o minúty, smerovala som na letisko, bola som v podstate v tranzitnom režime. Je pravda, že som nebola k dispozícii na mimosúťažnú kontrolu na nahlásenom mieste v stanovenom čase podľa systému ADAMS, ale spolu s mojím bratom a zároveň agentom Sébastienom sme sa spoliehali na zhovievavosť, keďže o deň neskôr sa už začali tie súperenia,“ povedala Cornetová pre denník L´Équipe.

Záhadnejšie vyznieva tretí prehrešok, pričom presne takýto počet za rok už vedie k disciplinárnym konzekvenciám. „Bola som vtedy doma, komisári sa však ku mne nedostali. Bolo to enormné nedorozumenie a superchyba, ale nie naša. Koncom októbra jednoducho nastala neskutočná konštelácia okolností hrajúca proti mne. Ohradila som sa voči zarátaniu tejto údajnej neprítomnosti, ale ITF neprijala moje vysvetlenie. Je to trochu tvrdenie proti tvrdeniu. Nenechám sa však odstreliť bez boja. Navyše, pravidelne ma testovali – päť dní pred tým v Moskve a desať dní po tom v Limoges,“ podotkla Cornetová.

Viac k témam: Alizé Cornetová, doping, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Alizé Cornetovú očistili od dopingových podozrení, kontrolór nesplnil všetky požiadavky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Igor Zelenay postúpil do semifinále štvorhry na challengeri v Cordenonse

Slovenský tenista Igor Zelenay a Ukrajinec Denis Molčanov nasadení ako prví uspeli za 50 minút 6:1, 6:1 nad srbsko-švajčiarskym duom. CORDENONS 15. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Igor Zelenay a Ukrajinec Denis Molčanov nasadení ako prví uspeli za 50 minút 6:1, 6:1 nad srbsko-švajčiarskym duom Nikola Čačič, Luca Margaroli v stredajšom zápase štvrťfinále štvorhry na

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *