sobota , 26 máj 2018
Home / SLOVENSKO / Kaufland podporuje vyššiu spotrebu mlieka, preto dlhodobo zlacňuje viaceré jeho trvanlivé druhy

Kaufland podporuje vyššiu spotrebu mlieka, preto dlhodobo zlacňuje viaceré jeho trvanlivé druhy

BRATISLAVA 15. mája 2018 (WBN/PR) – Tretí májový utorok, ktorý tradične patrí Svetovému dňu mlieka, pripadá tento rok na 15. mája.  A to je príležitosť pripomenúť si benefity mlieka a  jeho konzumácie na zdravie človeka. Podľa špecialistov na výživu má stále pomerne slabé zastúpenie v našej výžive. Denne pije mlieko len 43 % detí, 45 % ho pije nepravidelne a 12 % nepije mlieko vôbec. Priemerná ročná spotreba Slováka je takmer 180 kilogramov mlieka a mliečnych výrobkov, avšak odporúčaná dávka je až 220 kilogramov.

V záujme zvýšenia spotreby mlieka sa Kaufland podieľa na viacerých aktivitách, ktoré k tomu smerujú. Či už je to podpora lokálnych dodávateľov, partnerstvo v dlhodobom projekte Adoptuj kravičku, alebo najnovšie dlhodobé zlacnenie trvanlivého mlieka.

Podpora malých výrobcov

Medzi lokálnymi dodávateľmi, ktorých produkciu nájdete v Kauflande, patria napríklad Syrmix Zázrivá s unikátnym produktom Zázrivské vojky a ďalšími z ovčieho, kravského aj kozieho mlieka, Poľnohospodárske družstvo Gader s čerstvým mliekom a jogurtami, či lokálny výrobca Pavol Mandinec so svojimi syrovými niťami a korbáčikmi. „Prevádzka našej mliekarne sa nachádza v areáli družstva v Hornom Srní. Predtým sme vyrábali v malej kolibe na salaši nad obcou. Špecializujeme sa výhradne na ovčie produkty: bryndzu, jogurty, žinčicu, nite, parenice a syry. Klasický biely ovčí syr máme v slanej verzii, tiež ochutený, údený, ale aj zrejúci syr. Vďaka tomu, že sa naše výrobky predávajú už aj v Kauflande nás pozná viac ľudí a v mestách, do ktorých by sme inak naše výrobky nedodávali,“ hovorí Michaela Čuhárová z Poľnohospodárskeho družstva Vlára Nemšová.

Partner projektu

Zvýšiť spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov má hravou formou napomôcť aj projekt Adoptuj kravičku určený deťom a kolektívom. Umožňuje fiktívnu adopciu kravy, ktorá skutočne žije na niektorej zo slovenských fariem. „Za nákup 10 mliečnych výrobkov, napríklad aj nízkotučného, polotučného alebo plnotučného trvanlivého mlieka privátnej značky K-Classic, si môže ktokoľvek adoptovať kravu a ďalej sa o ňu formou hry starať,“ vysvetľuje hovorkyňa Kauflandu Lucia Langová. Svojej kravičke môže vybrať meno, dostane jej rodný list a ďalším nákupom mliečnych výrobkov sa o ňu stará, pričom ukazovateľom spokojnosti je tzv. šťasťomer. Súčasťou kampane je deň otvorených dverí na farmách, počas ktorých môžu rodičia s deťmi svoje adoptované kravy navštíviť. Jednou z tých, ktorí si kravičku vlani adoptovali, je aj ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

Potravina pre každého

„V dnešnej dobe sa často stretávame s názormi, že mlieko nie je vhodná potravina pre človeka. Faktom však je, že obsahuje mnoho zdraviu prospešných látok, ako napríklad vitamíny A, D, skupiny B, vápnik, fosfor, mliečne bielkoviny a mliečny tuk. Zohráva tiež dôležitú úlohu pri prevencii osteoporózy, ktorá je u nás pomerne častá,“ zdôrazňuje výživová špecialistka Klaudia Ilčíková. Na pultoch predajní Kaufland preto nechýba široká ponuka čerstvých mliek od viacerých slovenských výrobcov, napríklad Tatranskej či Levickej mliekarne, a najnovšie pristúpil Kaufland v záujme zvýšenia spotreby mlieka, aj k dlhodobému zlacneniu trvanlivých mliek, vrátane privátnej značky K-Classic. Napriek tomu, že konzumácia mlieka má veľa výhod, mnohí ľudia majú problém s jeho trávením. Pre ľudí trpiacich laktózovou intoleranciou, neznášanlivosťou na kazeín, alebo iné mliečne bielkoviny ponúka Kaufland pod privátnou značkou K-take it veggie rastlinné mlieka, ako sójové či mandľové, ktoré sú prirodzene bezlepkové a bezlaktózové.

Viac k témam: Kaufland, mliečne výrobky, mlieko, Svetový deň mlieka
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaufland podporuje vyššiu spotrebu mlieka, preto dlhodobo zlacňuje viaceré jeho trvanlivé druhy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Opitý vodič spôsobil pri Banskej Bystrici dopravnú nehodu, prívesný vozík poškodil dve autá

Vodič zavinil nehodu, namerali mu vyše jedno promile. BANSKÁ BYSTRICA 25. mája (WebNoviny.sk) – Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala dnes ráno pred 9. hodinou na ulici THK na sídlisku Fončorda. Vodič, ktorý jazdil na osobnom motorovom vozidle Mercedes s prívesným vozíkom, zle zapojil príves spájacieho zariadenia. Počas jazdy sa vozík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *