sobota , 26 máj 2018
Home / šport / MOTOR šport / Hamilton odštartuje Veľkú cenu Španielska na „pole position“, Vettel až z tretieho miesta

BARCELONA 12. mája (WebNoviny.sk) – Úradujúci majster sveta Lewis Hamilton odštartuje z prvého miesta na nedeľňajšej Veľkej cene Španielska, piateho dielu prestížneho seriálu majstrovstiev sveta formuly 1.

Britský jazdec Mercedesu na okruhu Catalunya triumfoval v sobotňajšej kvalifikácii časom 1:16,173 min. Bol o štyri stotiny sekundy rýchlejší ako jeho fínsky tímový kolega Valtteri Bottas. Obaja pretekári nadviazali na výkon z tretieho meraného tréningu, na ktorom sa umiestnili v rovnakom poradí.

Odporúčame:

Hneď za Mercedesom sa postaví na nedeľňajší štart Ferrari. Z tretej priečky začne Sebastian Vettel pred Kimim Räikkönenom. Nemec zaostal za Hamiltonom o 0,132 s, Räikkönenovo manko bolo výraznejšie – takmer pol sekundy.

Na okruhu Catalunya sa bude v nedeľu jazdiť so stredne tvrdými, mäkkými a supermäkkými pneumatikami. Preteky odvysiela Sport 2, začiatok je naplánovaný na 15.10 h.

Veľká cena Španielska F1 – kvalifikácia

sobota:

1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 1:16,173 min, 2. Valtteri Bottas (Fín.) Mercedes +0,040 s, 3. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari +0,132, 4. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari +0,439, 5. Max Verstappen (Hol.) Red Bull 0,643, Daniel Ricciardo (Aus.) Red Bull +0,645

Viac k témam: F1 Formula 1, Lewis Hamilton, motošport, Sebastian Vettel
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamilton odštartuje Veľkú cenu Španielska na „pole position“, Vettel až z tretieho miesta © SITA Všetky práva vyhradené.