sobota , 26 máj 2018
Home / šport / Futbal / Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine

Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine

BERLÍN 12. mája (WebNoviny.sk) – Novinárovi, ktorý pomáhal vypracovať rozsiahly dokument o dopingu v ruskom športe, odopreli vstup do tejto krajiny na blížiace sa majstrovstvá sveta vo futbale (14. júna – 15. júla).

Upozornila na to nemecká televízna stanica ARD. Tá vo vyhlásení uviedla, že vízum pre jedného z jej regionálnych prispievateľov Haja Seppelta v piatok označili za neplatné. Dôvodom má byť skutočnosť, že spomenutý žurnalista sa v Rusku nachádza na tzv. zozname neželaných osôb. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Odporúčame:
Video: Putin si zahral benefičný zápas s bývalými hviezdami NHL, prezident strelil päť gólov

Seppelt a televízia ARD dôsledne skúmali a informovali o dopingových škandáloch v Rusku. Taktiež spolupracovali s informátormi, aby čo najviac pomohli objasniť tamojšie systematické podvádzanie v rôznych športových odvetviach.

Spoločnosť ARD označila toto rozhodnutie za bezprecedentné a dodáva, že voľný prístup zástupcov médií na podujatia ako olympijské hry či MS vo futbale by mali byť samozrejmosťou.

Viac k témam: doping, futbal, MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zverejnili oficiálny slogan MS vo futbale 2018, „Ruský medveď kráča k víťazstvu“ skončil druhý

Každý tím bude mať okrem toho vlastný slogan, ktorý bude napríklad na autobuse danej reprezentácie. MOSKVA 25. mája (WebNoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) vo štvrtok zverejnila oficiálne logá a slogany 32 účastníkov majstrovstiev sveta v Rusku (14. júna – 15. júla). „Hlasovanie ukončené, fanúšikovia prehovorili,“ uviedla v stanovisku pre ruskú tlačovú agentúru Tass. Mottom

Jeden komentár

  1. No škoda,že vyjadrenia typu: ,,že voľný prístup zástupcov médií na podujatia ako olympijské hry či MS vo futbale by mali byť samozrejmosťou. sa neberie samozrejme aj opačne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *