utorok , 23 október 2018
Home / šport / Futbal / Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine

Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine

BERLÍN 12. mája (WebNoviny.sk) – Novinárovi, ktorý pomáhal vypracovať rozsiahly dokument o dopingu v ruskom športe, odopreli vstup do tejto krajiny na blížiace sa majstrovstvá sveta vo futbale (14. júna – 15. júla).

Upozornila na to nemecká televízna stanica ARD. Tá vo vyhlásení uviedla, že vízum pre jedného z jej regionálnych prispievateľov Haja Seppelta v piatok označili za neplatné. Dôvodom má byť skutočnosť, že spomenutý žurnalista sa v Rusku nachádza na tzv. zozname neželaných osôb. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Odporúčame:
Video: Putin si zahral benefičný zápas s bývalými hviezdami NHL, prezident strelil päť gólov

Seppelt a televízia ARD dôsledne skúmali a informovali o dopingových škandáloch v Rusku. Taktiež spolupracovali s informátormi, aby čo najviac pomohli objasniť tamojšie systematické podvádzanie v rôznych športových odvetviach.

Spoločnosť ARD označila toto rozhodnutie za bezprecedentné a dodáva, že voľný prístup zástupcov médií na podujatia ako olympijské hry či MS vo futbale by mali byť samozrejmosťou.

Viac k témam: doping, futbal, MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Hapal nahradí Kozáka a bude novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie

Pavel Hapal bude novým trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie. aktualizované 22. októbra 13:32 BRATISLAVA 22. októbra (WebNoviny.sk) – Nástupcom Jána Kozáka na pozícii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie sa stal český kouč Pavel Hapal. Štyridsaťdeväťročného rodáka z Kroměříža (nar. 27. júla 1969) oficiálne predstaví vedenie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave. Zmluvu ešte

Jeden komentár

  1. No škoda,že vyjadrenia typu: ,,že voľný prístup zástupcov médií na podujatia ako olympijské hry či MS vo futbale by mali byť samozrejmosťou. sa neberie samozrejme aj opačne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *