utorok , 14 august 2018
Home / šport / Futbal / Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine

Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine

BERLÍN 12. mája (WebNoviny.sk) – Novinárovi, ktorý pomáhal vypracovať rozsiahly dokument o dopingu v ruskom športe, odopreli vstup do tejto krajiny na blížiace sa majstrovstvá sveta vo futbale (14. júna – 15. júla).

Upozornila na to nemecká televízna stanica ARD. Tá vo vyhlásení uviedla, že vízum pre jedného z jej regionálnych prispievateľov Haja Seppelta v piatok označili za neplatné. Dôvodom má byť skutočnosť, že spomenutý žurnalista sa v Rusku nachádza na tzv. zozname neželaných osôb. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Odporúčame:
Video: Putin si zahral benefičný zápas s bývalými hviezdami NHL, prezident strelil päť gólov

Seppelt a televízia ARD dôsledne skúmali a informovali o dopingových škandáloch v Rusku. Taktiež spolupracovali s informátormi, aby čo najviac pomohli objasniť tamojšie systematické podvádzanie v rôznych športových odvetviach.

Spoločnosť ARD označila toto rozhodnutie za bezprecedentné a dodáva, že voľný prístup zástupcov médií na podujatia ako olympijské hry či MS vo futbale by mali byť samozrejmosťou.

Viac k témam: doping, futbal, MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi nevpustia na MS vo futbale 2018 novinára, ktorý písal o dopingu v ich krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Salaha nakrútili pri páchaní trestného činu, bude sa zodpovedať polícii

Útočník Liverpoolu sa síce so svojím mercedesom pohyboval nízkou rýchlosťou, keď čosi ´ťukal´ do mobilu, ale to ho nezbavuje trestnej zodpovednosti. LIVERPOOL 14. augusta (WebNoviny.sk) – Egyptský futbalový útočník v službách FC Liverpool Mohamed Salah bude mať do činenia s anglickou políciou. Najlepší strelec uplynulého ročníka Premier League bol prichytený s mobilom v ruke počas

Jeden komentár

  1. No škoda,že vyjadrenia typu: ,,že voľný prístup zástupcov médií na podujatia ako olympijské hry či MS vo futbale by mali byť samozrejmosťou. sa neberie samozrejme aj opačne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *