Home / šport / Tenis / Nadal prerušil rekordnú sériu víťazstiev na antuke, v čele rebríčka ATP ho nahradí Federer

MADRID 11. mája (WebNoviny.sk) – Po takmer roku našiel španielsky tenista Rafael Nadal premožiteľa na antuke. A opäť je ním Rakúšan Dominic Thiem.

V piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrid Open v Madride najvyššie nasadený Nadal prehral s päťkou „pavúka“ Thiemom za 117 minút 5:7, 3:6. V druhom sete Nadal trikrát prišiel o svoje podanie a Thiem využil druhý mečbal pri servise favorita.

Rafael Nadal stanovil nový rekord, získal na antuke už 50 setov po sebe

Predtým naposledy Nadal prehral na antuke práve s Thiemom vo štvrťfinále turnaja v Ríme 2017, odvtedy uspel v 21 zápasoch a 50 setoch. Už prvé dejstvo 7:5 v prospech Thiema znamenalo prerušenie Nadalovej rekordnej série 50 víťazných setov na rovnakom povrchu. Predtým bol historickým lídrom legendárny Američan John McEnroe, ktorý uspel na tvrdom povrchu 49-krát v sérii v roku 1984.

Sprievodným faktorom Nadalovej prehry je fakt, že v najbližšom vydaní rebríčka ATP už 31-ročný energický ľavák nebude figurovať na čele. Nahradí ho tam jeho večný rival Švajčiar Roger Federer, hoci rovnako ako vlani kompletne vynecháva antukovú časť sezóny.

ATP World Tour Masters 1000

dvojhra – štvrťfinále

Dominic Thiem (Rak.-5) – Rafael Nadal (Šp.-1) 7:5, 6:3 za 117 minút

Viac k témam: ATP World Tour Masters 1000, Dominic Thiem, Rafael Nadal, Roger Federer, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadal prerušil rekordnú sériu víťazstiev na antuke, v čele rebríčka ATP ho nahradí Federer © SITA Všetky práva vyhradené.