Home / šport / Hokej / Video: Dáni si na MS v hokeji poradili aj s Nórmi, po úspešných presilovkách sú v hre o štvrťfinále

KODAŇ 11. mája (WebNoviny.sk) – Domáci hokejisti Dánska nadviazali na úspech s Fínmi a zdolali Nórov 3:0 v piatkovom stretnutí v Herningu v základnej B-skupine na 82. majstrovstvách sveta.

Slovenská stopa

Dáni dokonale potrestali nedisciplinovanosť súpera, keď všetky góly dosiahli v presilových hrách. Dáni zvíťazili tretíkrát z piatich zápasov. Na konte majú osem bodov, v tabuľke „béčka“ sa posunuli priebežne na štvrté miesto a opäť oživili šance na štvrťfinále. Nóri sú s tromi bodmi siedmi. Zápas mal aj slovenskú stopu, keď jedným z čiarových rozhodcov bol Peter Šefčík.

Domáci priaznivci čakali na úvodný zásah až do záveru prvej tretiny. Na ich radosť presne zamieril Nicklas Jensen, ktorý využil presilovú hru. Ten istý hráč poslal Dánov do dvojgólového vedenia v druhej časti hry – opäť v početnej výhode.

Nóri inkasovali v oslabení aj tretíkrát, tentoraz Frederik Storm zužitkoval prihrávku najväčšej hviezdy Dánov Mikkela Bödkera, pre ktorého to bola štvrtá asistencia v dvoch dueloch na turnaji. Nóri mohli v závere 20-minútovky skorigovať, ale Eirik Salsten neuspel zoči-voči brankárovi Frederikovi Andersenovi a rovnako nazmar vyšla aj snaha Francúzov v presilovej hre.

Svižný hokej

V tretej tretine sa hral svižný hokej, oba tímy si vypracovali šance, Dánsko najmä z brejkov, ale ani jeden z brankárov neinkasoval. Najbližšie boli k skórovaniu Nóri, ale Salsten sa osamotený pred Andersenom opäť nepresadil, tentoraz v poslednej chvíli zablokoval puk jeden z obrancov.

Dánsko najbližšie už v sobotu od 16.15 h čaká „povinná jazda“ s Kórejskou republikou, Nórsko v nedeľu v rovnakom čase preveria dosiaľ nezdolané USA.

MS v hokeji 2018 (B-skupina)

Herning

Dánsko – Nórsko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: Nicklas Jensen (P. Larsen, Regin), 27. Nicklas Jensen (P. Larsen, Björkstrand), 34. Storm (Bödker, J. Jensen)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Mayer (USA) – McCrank (Kan.), ŠEFČÍK (SR)

8. Kórejská republika 4 0 0 0 4 2:29 0

Viac k témam: dánska hokejová reprezentácia, hokej, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2018, nórska hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dáni si na MS v hokeji poradili aj s Nórmi, po úspešných presilovkách sú v hre o štvrťfinále © SITA Všetky práva vyhradené.