Home / šport / Futbal / Hertha s Pekaríkom a Dudom zvíťazila vo Frankfurte, Dortmund presvedčivo uspel na domácej pôde

BERLÍN 21. apríla (WebNoviny.sk) – Hertha Berlín s Petrom Pekaríkom a Ondrejom Dudom v základnej zostave triumfovala na ihrisku Frankfurtu presvedčivo 3:0 v sobotňajšom stretnutí 31. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže. Skóre otvoril v 57. min z pokutového kopu Davie Selke, v 77. min zvýšil Mathew Leckie. O dve minúty uvidel červenú kartu Japonec v drese Frankfurtu Makoto Hasebe. Triumf hostí spečatil v nadstavenom čase Alexander Esswein. Slovenský bek Pekarík absolvoval celý duel, jeho krajan Duda hral do 59. min.

Bénesov Mönchengladbach zvíťazil nad Wolfsburgom, Slovák nastúpil desať minút pred koncom

Dortmund uspel na domácej pôde nad Leverkusenom hladko 4:0. Borussia sa v tabuľke posunula na tretie miesto práve pred Leverkusen. Dva góly strelil Marco Reus. Presadili sa aj Jadon Sancho a Maximilian Philipp.

I. bundesliga

výsledky sobotňajších zápasov

Frankfurt – Hertha Berlín 0:3 (0:0)
Góly: 57. Selke (z pok. kopu), 77. Leckie, 90.+ Esswein, ČK: 79. Hasebe (Frankfurt)

Lipsko – Hoffenheim 2:5 (0:3)
Góly: 59. Baumann (vlastný gól), 88. Konaté – 14. a 59. Uth, 35. S. Gnabry, 45. Kadeřábek, 65. L. Rupp, ČK: 47. E. Forsberg (Lipsko)

Viac k témam: futbal, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hertha s Pekaríkom a Dudom zvíťazila vo Frankfurte, Dortmund presvedčivo uspel na domácej pôde © SITA Všetky práva vyhradené.