Home / šport / Futbal / Celta Vigo aj s Lobotkom v zostave remizovala s FC Barcelona

Celta Vigo aj s Lobotkom v zostave remizovala s FC Barcelona

MADRID 17. apríla (WebNoviny.sk) – Domáci futbalisti Celty Vigo v základnej zostave tradične aj so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom remizovali 2:2 s hráčmi lídra poradia FC Barcelona v utorkovom stretnutí 33. kola španielskej La Ligy 2017/2018.

Stredopoliar FC Barcelona Iniesta pravdepodobne prestúpi do Číny, má tam vraj obchodovať s vínom

Hostia viedli od 36. min gólom Ousmaneho Dembélého, Celta vyrovnala v závere prvého polčasu zásahom Jonnyho. Po zmene sa v 64. min – štyri minúty po príchode Lionela Messiho na ihrisko – presadil Paco Alcácer, no v 71. min „blaugranas“ oslabil vylúčený Sergi Roberto a domáci trestali: desať minút pred koncom manko zmazal Iago Aspas.

Zaujímavosťou je, že identickým výsledkom sa skončilo aj decembrové prvé tohtosezónne meranie síl týchto mužstiev na Camp Nou, aj vtedy Lobotka odohral celý duel. FC Barcelona (83 bodov) má dvanásťbodový náskok pred Atléticom Madrid, ktoré má jeden zápas k dobru. Celta je so 44 bodmi na 8. priečke.

La Liga – 33. kolo

výsledky utorňajších zápasov

La Coruňa – FC Sevilla 0:0

Celta Vigo – FC Barcelona 2:2 (1:1)
Góly: 45. Jonny, 82. Iago Aspas – 36. O. Dembélé, 64. Paco Alcácer, ČK: 71. Sergi Roberto (Barcelona) za faul
Stanislav Lobotka odohral celý zápas, Róbert Mazáň (obaja Celta) bol na lavičke náhradníkov.

Viac k témam: futbal, La Liga, Stanislav Lobotka
Zdroj: Webnoviny.sk – Celta Vigo aj s Lobotkom v zostave remizovala s FC Barcelona © SITA Všetky práva vyhradené.