pondelok , 25 marec 2019
Home / EKONOMIKA / Ceny ropy sa zvýšili, zdraželo aj zlato a striebro

Ceny ropy sa zvýšili, zdraželo aj zlato a striebro

NEW YORK 15. apríla (WebNoviny.sk) – Ceny ropy sa v závere týždňa zvýšili. Ľahká americká ropa si prilepšila o 32 centov a uzavrela na úrovni 67,39 USD za barel, čiže najvyššie od roku 2014.

Odporúčame:
Ľahká americká ropa zdražela o 0,4 percenta, ropa Brent si pohoršila

Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, stúpla o 56 centov na 72,58 USD za barel. Vykurovací olej zdražel o dva centy na 2,10 USD za galón a veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu vzrástla o jeden cent na 2,07 USD za galón.

Ceny drahých kovov v piatok tiež smerovali nahor. Zlato si pripísalo 6 USD a uzavrelo na úrovni 1 347,90 USD za uncu. Cena striebra posilnila o 19 centov na hodnotu 16,66 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2317 USD)

Viac k témam: ropa, striebro, Svetové komoditné trhy, zlato
Zdroj: Webnoviny.sk – Ceny ropy sa zvýšili, zdraželo aj zlato a striebro © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Regulačnému úradu hrozí pokuta, Úrad pre verejné obstarávanie zistil niekoľko pochybení

Úrad vedie konania pri troch zákazkách, v ktorých sa ÚRSO snažil vyhnúť postupu pre zadávanie nadlimitnej zákazky. BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – O Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) sa zaujíma ďalší štátny orgán. Po tom, ako sa začiatkom februára predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ) Karol Mitrík na základe zistení svojich inšpektorov na regulačnom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *