sobota , 22 september 2018
Home / EKONOMIKA / Ceny ropy sa zvýšili, zdraželo aj zlato a striebro

Ceny ropy sa zvýšili, zdraželo aj zlato a striebro

NEW YORK 15. apríla (WebNoviny.sk) – Ceny ropy sa v závere týždňa zvýšili. Ľahká americká ropa si prilepšila o 32 centov a uzavrela na úrovni 67,39 USD za barel, čiže najvyššie od roku 2014.

Odporúčame:
Ľahká americká ropa zdražela o 0,4 percenta, ropa Brent si pohoršila

Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, stúpla o 56 centov na 72,58 USD za barel. Vykurovací olej zdražel o dva centy na 2,10 USD za galón a veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu vzrástla o jeden cent na 2,07 USD za galón.

Ceny drahých kovov v piatok tiež smerovali nahor. Zlato si pripísalo 6 USD a uzavrelo na úrovni 1 347,90 USD za uncu. Cena striebra posilnila o 19 centov na hodnotu 16,66 USD za uncu.

(1 EUR = 1,2317 USD)

Viac k témam: ropa, striebro, Svetové komoditné trhy, zlato
Zdroj: Webnoviny.sk – Ceny ropy sa zvýšili, zdraželo aj zlato a striebro © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nominanti SNS vystavili Slovensko potravinovému riziku, Sme rodina vyzýva Pellegriniho vládu

Najnovšie štatistiky pritom hovoria podľa hnutia Sme rodina o ďalšom prepade zahronično-obchodnej bilancie SR až o 40,8 % za mesiace január až jún 2018. BRATISLAVA 21. septembra (WebNoviny.sk) – Nové informácie súvisiace s obchodnou bilanciou slovenského agrosektoru podľa hnutia Sme rodina potvrdzujú, že slovenské pôdohospodárstvo prežíva jednu z najväčších a najťažších kríz. V prvom polroku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *