sobota , 22 september 2018
Home / SLOVENSKO / Zástupcovia TV Markíza predložia ďalší posudok, ktorý spochybňuje Kočnerove zmenky

Zástupcovia TV Markíza predložia ďalší posudok, ktorý spochybňuje Kočnerove zmenky

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Markíza Slovakia, spol. s.r.o., bude v pondelok na súdnom pojednávaní na Okresnom súde Bratislava V v Petržalke trvať na možnosti predložiť odborné vyjadrenie, ktoré preukazuje, že zmenky podnikateľa Mariána Kočnera sú falzifikované a nezaväzujú Markízu k ručeniu za zmenky či ich vyplateniu.

Priamo vypočujú súdneho znalca

Ako informoval Peter Papanek z agentúry Neuropea, ktorá mediálne zastupuje Markízu, Markíza sa už dlho snažila zabezpečiť a prezentovať znalecké dôkazy.

Odporúčame:
Polícia opätovne odmietla trestné oznámenie zavraždeného Kuciaka na podnikateľa Kočnera

„Doteraz súd nepovolil Markíze, aby medzinárodne uznávaní odborníci vykonali špeciálne testy, ktorých závery by mohli byť naozaj presvedčivé. Markíza však získala ďalšie odborné posudky, ktoré dokazujú, že Pavol Rusko nepodpísal zmenky v roku 2000, ako s Mariánom Kočnerom spoločne tvrdili,“ uviedol Papanek.

Markíza chce preto predložiť súdu odborné vyjadrenie, ktoré spochybňuje znalecký posudok žaloby. Chcú takto dokázať, že Rusko zmenky v roku 2000 nepodpísal. „Markíza preto víta príležitosť, že súd môže priamo vypočuť súdneho znalca, čo umožní bezprostredne spochybniť tvrdenia žalobcu o pravosti zmeniek,“ vysvetlil právnik Markízy Tomáš Kamenec.

Súd pojednáva tri samostatné spory

Pavol Rusko pred súdom začiatkom februára priznal podpis štyroch zmeniek v hodnote viac ako osem miliónov eur. Podľa Ruska je za celú situáciu zodpovedná jeho bývalá spoločníčka Silvia Volzová, ktorej vinou sa televízia dostala do exekúcie. Vysvetlil, že v súvislosti s exekúciou voči televízii vznikla otázka, či tým nebude postihnutá aj vysielacia licencia.

Podľa Ruska totiž hrozilo, že licencia ako nemajetkové právo prejde na spoločnosť Gamatex ako veriteľa, v dôsledku čoho by mohla byť licencia zrušená. Spôsob, ako tomu predísť, bola podľa Ruska kúpa spoločnosti Gamatex. Tá sa nakoniec udiala tým spôsobom, že 80 miliónov korún bolo vyplatených ihneď a ďalších 500 miliónov malo byť vyplatených neskôr, po splnení stanovených podmienok.

Podmienkami vyplatenia boli konkrétne predĺženie vysielacej licencie na ďalšie obdobie, zvýšenie hodnoty televízie ako aj zabezpečenie vlastníctva akcií jedným subjektom.

Súd momentálne pojednáva tri samostatné spory. Jeden sa týka zmenky v hodnote 26 miliónov eur, zvyšné dva každý v hodnote viac ako osem miliónov. Pravosť zmeniek, špeciálne dobu ich podpisu, spochybňuje v rámci súdnych konaní právny zástupca Markízy.

Viac k témam: Marián Kočner, Pavol Rusko, TV Markíza, zmenka
Zdroj: Webnoviny.sk – Zástupcovia TV Markíza predložia ďalší posudok, ktorý spochybňuje Kočnerove zmenky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sudca poslal do väzby Jaroslava, ktorý plánoval úkladnú vraždu

Popradčan, ktorý je IT špecialistom, podľa polície pripravoval vraždu svojho spoločníka vo firme. BANSKÁ BYSTRICA 21. septembra (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v piatok zobral do väzby 32-ročného Jaroslava D. z Popradu, stíhaného za prípravu úkladnej vraždy a nedovolené ozbrojovanie. Obvinený nepodal sťažnosť Hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *