sobota , 23 február 2019
Home / KULTÚRA / Divadlo / Štúdio L+S pripravuje Staré dámy s Kamilou Magálovou a Zdenou Studenkovou

Štúdio L+S pripravuje Staré dámy s Kamilou Magálovou a Zdenou Studenkovou

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Herecký koncert dvoch popredných slovenských herečiek – Kamily Magálovej a Zdeny Studenkovej avizuje bratislavské Štúdio L+S v pripravovanej novinke Staré dámy.

Komédiu uvedie vo svojom sídle na Námestí 1. mája 5 už začiatkom apríla. Ako agentúru SITA informovala PR manažérka spoločnosti Forza Zuzana Čižmáriková, premiéra je naplánovaná na 7. apríla a prvé reprízy sú na programe 11., 12. a 15. apríla vždy so začiatkom o 19:00.

Režisérom Juraj Nvota

„Komédia so slzami na krajíčku“ je hrou štvorice nórskych autorov – Pala Mangora Kvammera, Torfinna Naga, Jona Arneho Saegrova a Pera Ingeho Torkelsena, ktorú dramaturgicky spracovala Mirka Čibenková a vzniká v réžii Juraja Nvotu.

„Na začiatku bol uvoľnený termín režiséra Juraja Nvotu a signál Kamily Magálovej a Zdeny Studenkovej, že by si u nás rady niečo zahrali. A to je niečo, čo sa len tak nepritrafí. Chvíľu sme hľadali ten správny text a dolaďovali termíny. Odvtedy ide všetko ako má, na svoje si prišiel aj umelecký maskér Juraj Steiner,“ cituje tlačová správa výkonného riaditeľa Štúdia L+S Pavla Danišoviča.

Príbeh dvoch žien s rôznymi osudmi

Hra Staré dámy, v ktorej na scéne diváci uvidia iba Kamilu Magálovú ako Maggi a Zdenu Studenkovú v úlohe Lillemor je príbehom dvoch žien s rôznymi osudmi, ktoré sa však na sklonku života stanú spolubývajúcimi v domove dôchodcov.

„Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, píše odvážnu milostnú poéziu a vyjadruje sa ako celebrita z lepšej spoločnosti, druhá celý život tvrdo manuálne pracovala, fajčí jednu od druhej a rozpráva ako jej zobák narástol. Obom ťahá na osemdesiat a hry osudu ich priviedli do domova pre seniorov,“ avizuje Štúdio L+S v anotácii k hre.

Na uvedení trpko-smiešneho príbehu o láske, priateľstve, odvahe a sile starnúť dôstojne a s noblesou sa podieľali aj Anna Fosse (preklad), Peter Čanecký (scéna a kostýmy) a tiež umelecký maskér Juraj Steiner. Viac informácií možno nájsť na webstránke divadla http://www.studios.sk.

Viac k témam: Divadlo, Kamila Magálová, Staré dámy, Štúdio L+S, Zdena Studenková
Zdroj: Webnoviny.sk – Štúdio L+S pripravuje Staré dámy s Kamilou Magálovou a Zdenou Studenkovou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pietna spomienka na Mariána Geišberga bude v novej budove SND

Marián Geišberg zomrel v sobotu vo veku 64 rokov. Bojoval s vážnymi ochoreniami. BRATISLAVA 12. novembra (WebNoviny.sk) – Pietna spomienka na slovenského divadelného, televízneho aj filmového herca, pesničkára, spisovateľa a glosátora Mariána Geišberga sa uskutoční v nedeľu 18. novembra 2018 o 11.00 v novej budove Slovenského národného divadla (SND). Bojoval s vážnymi ochoreniami Potvrdila to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *