streda , 19 september 2018
Home / Bulvárne / Rómovia sú ako potkany, uviedla poslankyňa a sudkyňa zo SMERu

Rómovia sú ako potkany, uviedla poslankyňa a sudkyňa zo SMERu

Voľba prísediacich Okresného súdu v Bardejove na roky 2018 až 2022 na mestskom zastupiteľstve v Bardejove sa zmenila v obviňovanie sa a vyvolala aj hádku medzi poslancami. Vvyjadrenia poslankyne Evy Kučovej (Smer), ktorá bola primátorom mesta Borisom Hanuščakom (Smer) navrhnutá ako jedna z prísediacich Okresného súdu totiž niektorí prítomní považovali za rasistické. Poslankyňa a budúca sudkyňa z ľudu za Smer-SD, vo verejnej diskusii s Dreveňákom (rómsky aktivist) na sociálnej sieti, pred dvoma rokmi, prirovnala Rómov k potkanom a Dreveňáka nazvala primitívnym cigáňom.

Kučová svoje slová na mestskom zastupiteľstve verejne priznala a zopakovala, že si stojí za tým, že Rómovia sa správajú ako potkany.

„Áno, tieto slová som napísala a nebudem sa za ne ani ospravedlňovať, pretože je to pravda,“ uviedla na záver diskusie Kučová. 

ilustračné video

DENNÍK POLITIKA sa v žiadnom prípade nestotožňuje s vyjadreniami poslankyne Kučovej (Smer) a považujeme za potrebné, aby sa týmto jej výrokom venovali aj príslušné orgány.

red.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hrozí expremiérovi Ficovi smrť? Skončí ako Kuciak, zavraždený?

Šokujúce vyhlásenie včera urobila ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD), ktorá priznala, že bývalému premiérovi a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *