Home / šport / Hokej / Trenčín odštartoval sériu úspešne, súboj „baranov“ a „oceliarov“ rozhodlo až predĺženie

TRENČÍN 17. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Dukly Trenčín odštartovali úspešne štvrťfinálovú sériu play-off Tipsport ligy 2017/2018, Poprad zdolali na domácom ľade tesne 1:0. Tím, ktorý vstúpil do vyraďovacej časti z tretej priečky, sa dokázal presadiť až v poslednej minúte zápasu.

Tibor Varga vystrelil z diaľky a brankár Alexej Ivanov vyrazil puk iba k Ondrejovi Mikulovi, ktorý dopravil puk do siete v čase, keď do konca riadneho hracieho času zostávalo iba 34 sekúnd. Trenčín sa ujal vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá.

Zvolen vyrovnal sériu so Žilinou, Nitra aj druhýkrát zdolala Nové Zámky

Hokejisti Banskej Bystrice sa ujali vedenia vo štvrťfinálovej sérii play-off proti Košiciam, keď ich zdolali doma 3:2 po samostatných nájazdoch. Košičania boli blízko k víťazstvu na ľade úradujúceho majstra, keď ešte po druhej tretine viedli 2:0.

Lenže v 43. min Pavol Skalický znížil v presilovke a 25 sekúnd pred koncom tretej tretiny poslal duel do predĺženia gólom v power-play slovinský obranca v banskobystrickom drese Klemen Pretnar. V nájazdoch sa ako jediný presadil domáci útočník Éric Faille.

Tipsport liga 2017/2018

štvrťfinále play-off – prvý zápas

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) – stav série 1:0
Gól: 60. O. Mikula (T. Varga)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Novák – J. Tvrdoň, Synek, 4645 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, Ölvecký, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, Gašparovič – Deveaux
Poprad: Ivanov – Petran, Davydov, D. Brejčák, P. König, Ježek, Š. Fabian, McDowell, Bdžoch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – L. Hvila, M. Nagy, Vartovník

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 43. Skalický (Hohmann, Pretnar), 60. Pretnar (T. Surový, Skalický), rozhodujúci sam. nájazd Faille – 17. Pacan (L. Nagy, Miklík), 25. T. Klíma (Kafka)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše Delisle 10 min za nešportové správanieŠoltés 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano – M. Orolín, Róbert Gavalier, 2743 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Gélinas, J. Brejčák – Lamper, T. Surový, Bortňák – Hohmann, T. Hrnka, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Brittain, Češík, Kabáč – Gabor
Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch – L. Nagy, Pacan, Miklík – Marek Hovorka, Suja, Spilar – Šoltés, T. Klíma, Kafka – Vrábeľ, Š. Petráš, Hričina – Hudák, Michalčin

Viac k témam: hokej, play-off Tipsport ligy, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín odštartoval sériu úspešne, súboj „baranov“ a „oceliarov“ rozhodlo až predĺženie © SITA Všetky práva vyhradené.