piatok , 14 december 2018
Home / SVET / Vzťah Ruska a Spojených štátov nemôže byť podľa Peskova horší, výmena ministra ich nezlepší

Vzťah Ruska a Spojených štátov nemôže byť podľa Peskova horší, výmena ministra ich nezlepší

MOSKVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina neverí, že zmeny na poste ministra zahraničných vecí Spojených štátov amerických môžu zhoršiť vzťahy medzi oboma krajinami.

Dmitrij Peskov novinárom v stredu povedal, že vzťahy sa podľa neho nezhoršia po tom, ako americký prezident Donald Trump v utorok odvolal doterajšieho ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona a na jeho post dosadil doterajšieho šéfa tajnej služby CIA Mikea Pompea. Peskov dodal, že vzťahy medzi veľmocami „len ťažko môžu ísť ešte nižšie ako na podlahu“.

Odporúčame:
Prezident Trump nečakane odvolal Tillersona, nahradí ho doterajší šéf CIA

Prezidentov hovorca verí v konštruktívny a triezvy prístup k vzájomným vzťahom a dodal, že tento postoj bude Rusko udržiavať „už navždy“. Vzťahy Ruska a USA sa za ostatné roky zhoršili najmä v dôsledku situácií na Ukrajine a v Sýrii.

Viac k témam: Rex Tillerson, Rusko, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Vzťah Ruska a Spojených štátov nemôže byť podľa Peskova horší, výmena ministra ich nezlepší © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Iracké ministerstvo pokarhalo Turecko za letecké útoky a považujú to za narúšanie suverenity

Iracké ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo tureckého veľvyslanca, aby vyjadrilo nesúhlas s tureckými náletmi na pozície kurdských milícií na severe Iraku. BAGDAD 14. decembra (WebNoviny.sk) – Iracké ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo tureckého veľvyslanca, aby vyjadrilo nesúhlas s tureckými náletmi na pozície kurdských milícií na severe Iraku. Rezort v piatok oznámil, že pokarhal Turecko za

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *