piatok , 14 december 2018
Home / SLOVENSKO / Rokovanie vlády bolo podľa ministrov vecné, Druckera neprekvapila prítomnosť Kaliňáka

Rokovanie vlády bolo podľa ministrov vecné, Druckera neprekvapila prítomnosť Kaliňáka

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Napriek vládnej kríze v stredu bolo rokovanie vlády. Po skončení ministri, ktorí zišli medzi novinárov, rokovanie označili za „vecné“ či „pracovné“.

K tomu, akú mal premiér Robert Fico náladu alebo či mal byť na rokovaní aj minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý v pondelok ohlásil, že podá demisiu, sa nevyjadrovali.

Vláda v stredu z funkcie odvolala štátneho tajomníka na ministerstve dopravy Viktora Stromčeka, ktorý by sa mal stať generálnym manažérom strany Smer-SD. Ten medzi novinárov nezišiel.

Fico sa k súčasnej situácii nevyjadril

Podľa štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Márie Kolíkovej rokovanie bolo v pracovnej atmosfére, podľa nej premiér sa k súčasnej situácii nevyjadril.

Odporúčame:
Aktualizované: V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy

Na otázku, ako vníma, že talianska polícia si vyžiadala zadržanie kalábrijského podnikateľa Antonina Vadalu, ktorý mal podľa medializovaných informácií blízko k ľuďom z úradu vlády, Kolíková povedala, že to vníma tak, že „talianska polícia si plní svoje úlohy“.

Odporúčame:
Stromček skončil na poste štátneho tajomníka, mal by sa stať generálnym manažérom strany Smer-SD

„To som nepovedala,“ odpovedala na doplňujúci otázku, či to znamená, že slovenská polícia si ich neplní. Kolíková sa vyjadrila aj k predčasným voľbám – je presvedčená o tom, že nepomáhajú stabilite, ale niekedy sú jediným možným riešením.

Druckera prítomnosť Kaliňáka neprekvapila

Ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nom. Smer-SD) neprekvapila prítomnosť ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD).

„Venovali sme sa rokovaniu a bodom programu v štandardnom režime, aktuálnu situáciu v politike sme neriešili. Príchod pána Kaliňáka nevnímam ako nejaký druh provokácie, skrátka som to vnímal ako jeho posledné zasadnutie vlády, na záver sa nám poďakoval za spoluprácu,“ uviedol Drucker.

Odporúčame:
Aktualizované: Danko určil termín mimoriadnej schôdze, na ktorej budú odvolávať Fica

Na otázku o prepojeniach podozrivých talianskych podnikateľov až na Úrad vlády SR nechcel minister reagovať. Podľa jeho slov si to žiada komplexné a dôsledné vyšetrenie.

„Informácie o zatknutiach alebo talianskej polícii nebudem komentovať. Je to normálne a prirodzené, že ak sa ukazujú nejaké prepojenia, tak prebieha vyšetrovanie. Koniec koncov sám som bol na sociálnej sieti priateľom jedného z týchto podozrivých osôb a ani som nevedel o tom, že je nejakým spôsobom spájaný s trestnou činnosťou,“ doplnil minister zdravotníctva. Ako dodal, chce pokračovať v práci, až kým nebude jasné, ako celá politická situácia dopadne.

Matečná označila rokovanie za pracovné

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) povedal, že zástupcovia strany na koaličných rokovaniach nehovoria o rekonštrukcii vlády.

„Túto vec vie vyriešiť nie rekonštrukcia vlády, ale predčasné voľby, a o tom sa rokuje. Rokuje sa o tom, že ako vyriešiť túto situáciu,“ povedal ďalej novinárom. „Sme povedali, že tu neprichádza do úvahy rekonštrukcia vlády, prichádzajú do úvahy predčasné voľby,“ dodal na záver.

Po skončení zasadnutia kabinetu štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok označil rokovanie za vecné, k správe europoslancov sa vyjadrí po dnešnom zasadnutí Európskeho parlamentu, ktoré sa tejto téme bude venovať.

Podľa ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej sa premiér k situácii nevyjadril, rokovanie označila za pracovné.

Viac k témam: Gabriela Matečná, Ján Kuciak, László Sólymos, predčasné parlamentné voľby, Robert Fico, Robert Kaliňák, Tomáš Drucker, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovanie vlády bolo podľa ministrov vecné, Druckera neprekvapila prítomnosť Kaliňáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Milióny eur na sociálny program a zdravotnú starostlivosť vynaložil Volkswagen Slovakia aj v roku 2018

Volkswagen Slovakia sa stará nielen o to, aby zabezpečil zamestnancom najvyššie platy v rámci automobilového priemyslu na Slovensku. Spoločnosť aj v roku 2018 vynaložila milióny eur na sociálny program a zdravotnú starostlivosť. Priemerný mesačný príjem v najväčšej firme Slovenska za rok 2017 bol 1 854 eur bez zarátania manažmentu. Na aktuálne obsadzované pozície výrobný pracovník pre montáž a lakovňu ponúka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *