streda , 19 september 2018
Home / EKONOMIKA / Wizz Air ohlasuje svoju historicky najväčšiu expanziu, prinesie nielen desiatky nových liniek

Wizz Air ohlasuje svoju historicky najväčšiu expanziu, prinesie nielen desiatky nových liniek

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Nízkonákladový letecký prepravca Wizz Air ohlasuje najväčšiu expanziu vo svojej histórii. Počas nasledujúcich 17 týždňov plánuje rozmiestniť do svojich európskych základní 21 lietadiel, čo má priniesť 700 dodatočných odletov týždenne a otvoriť 70 nových liniek.

Uprostred júla spoločnosť počíta so začatím prevádzky do štyroch úplne nových destinácií – Atén, Talinu, Charkova a Viedne, kde zároveň Wizz Air otvorí svoju základňu. Expanzia podľa údajov firmy v roku 2018 predstavuje investíciu viac ako 2 mld. USD v 11 základniach vo Veľkej Británii, Rakúsku, Poľsku, Ukrajine, Maďarsku, Rumunsku a Gruzínsku. Spoločnosť o tom informovala v pondelok prostredníctvom tlačovej správy.

Odporúčame:
Košice zaskočilo rozhodnutie aerolinky, budú hľadať náhradu za Wizz Air

Spoločnosť Wizz Air so sídlom v Budapešti je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a vo východnej Európe. V súčasnosti prevádzkuje 90 lietadiel Airbus A320 a A321 na 600 linkách z 28 základní do 145 destinácií v 44 krajinách. V roku 2017 služby prepravcu využilo 28,2 mil. cestujúcich.

Wizz Air na svojich pravidelných linkách z troch slovenských letísk v Bratislave, Košiciach a Poprade a späť vlani prepravil spolu 472 tisíc cestujúcich a ich počet tak oproti roku 2016 vzrástol o 55 %. Aerolínie otvorili na Slovensku šesť nových leteckých spojení a oznámili aj začatie prevádzky linky z Bratislavy na letisko Londýn – Luton v marci tohto roka.

Odporúčame:
Wizz Air zruší svoju základňu v Košiciach, letisko správa nepríjemne prekvapila

Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje jedno lietadlo na svojej základni v Košiciach, zamestnáva 35 členov posádky a zabezpečuje spolu jedenásť leteckých spojení zo Slovenska do deviatich destinácií v ôsmich krajinách. Vo februári spoločnosť informovala, že s účinnosťou od 14. mája ruší základňu na Letisku Košice.

Viac k témam: letecká doprava, Wizz Air
Zdroj: Webnoviny.sk – Wizz Air ohlasuje svoju historicky najväčšiu expanziu, prinesie nielen desiatky nových liniek © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aktualizované: Šéf finančnej správy František Imrecze sa rozhodol rezignovať na svoju funkciu

Prezident Finančnej správy Slovenskej republiky František Imrecze rezignoval na svojom poste. aktualizované: 19. septembra 14:43 BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Prezident Finančného riaditeľstva SR František Imrecze rezignuje na svoju funkciu. Oznámil to v stredu na záver rokovania Výboru Národnej rady SR pre financie a rozpočet, na ktorom poslancom vysvetľoval podozrenia z únikov na cle z

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *