piatok , 23 marec 2018
Home / POLITIKA / Matečná: Nezodpovední poslanci môžu spôsobiť, že zviera zostane vecou

Matečná: Nezodpovední poslanci môžu spôsobiť, že zviera zostane vecou

  • Strana Sloboda a solidarita sabotovaním práce NR SR ohrozuje schválenie zákona o veterinárnej starostlivosti
  • Ak novela nebude schválená, zviera zostane aj naďalej vecou
  • Neschválenie zamedzí aj zavedeniu systémových a efektívnych opatrení proti množiteľom

 Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) dnes upozorilo prostredníctvom TS, že nezodpovedné chovanie politickej strany Sloboda a solidarita a jej poslancov, ktorí chcú sabotovať prácu Národnej rady Slovenskej republiky, ohrozuje legislatívne procesy a môže spôsobiť, že zviera zostane na Slovensku aj naďalej vecou.

„Potom, čo sa ministerstvu a Slovenskej národnej strane spoločne s odborníkmi a aktivistami podarilo vo vláde presadiť , že zviera nebude vec, zefektívniť boj proti nelegálnym množiteľom psov a boj proti týraniu zvierat, niektoré strany a poslanci platení z daní občanov chcú schválenie tohto zákona sabotovať. Vyzývam všetkých poslancov NR SR, bez ohľadu na stranícku príslušnosť, aby nesabotovali prácu parlamentu. Zvieratá nemôžu ani za boj o moc ani za neukojené egá politikov. Zabráňme konečne ich týraniu a uznajme, že zviera nie je vec, ale živý tvor a cítiaca bytosť. Ak budú poslanci tento zákon sabotovať, budú zodpovední za všetky zvieratá, ktorým v najbližších rokoch kvôli tomu nedokážeme pomôcť,“ vyzvala zákonodarcov Gabriela Matečná, podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (nom. SNS).

Vláda schválila novelu zákona o veterinárnej starostlivosti z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR 21. februára tohto roku. Zákon je zaradený už na najbližšiu schôdzu NR SR. Komplexný zákon prináša aj zmeny aj v občianskom zákonníku. Zviera už viac nebude vecou, pribudnú systémové opatrenia proti množiteľom psov, povinné čipovanie psov i opatrenia proti týraniu zvierat. Rezort novelou rieši aj aktuálne témy, ako sú trávenie zvierat na sídliskách a cirkusy. MPRV SR navrhlo účinnosť tohto zákona od 1. septembra 2018.

red.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

OPäŤ mal DENNÍK POLITIKA pravdu. Kaliňák odstúpil!!!

Písali už pred týždňom, že minister Kaliňák odstúpi. Opäť sa ukázalo, že naše informácie boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *