Home / šport / Hokej / Banská Bystrica uspela v Košiciach v nájazdoch, Detva doma otočila vývoj a zdolala lídra z Nitry

DETVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Domáci hokejisti HC 07 Orin Detva prekvapujúco zvíťazili 4:3 nad hráčmi lídra poradia HK Nitra v zápase dohrávaného utorkového 49. kola slovenskej Tipsport ligy. Hostia viedli po prvej tretine 2:0 a po druhej časti 3:1, no rozhodnutie privodilo tretie dejstvo – v úvode Detvanci skórovali trikrát a už neinkasovali.

Jednoznačná výhra

Domáci hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili jednoznačne 5:0 nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina. Za „vojakov“ sa presadili dvakrát Tibor Varga a Peter Sojčík, jeden gól zaznamenal Marek Hecl. Trenčín figuruje na 4. mieste v tabuľke, Žiline patrí 7. priečka.

Fabian sa ako štvrtý pridal medzi hráčov s 1000 zápasmi v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži

Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili na ľade HK Košice 5:4 po samostatných nájazdoch. Hostia sa dostali v prvej tretine do dvojgólového vedenia zásahmi Miloša Bubelu a Tomáša Surového, domáci v druhej tretine vyrovnali zásluhou Eduarda Šedivého a Martina Dudáša.

Rozhodli nájazdy

Tretia tretina priniesla po dvoch góloch na oboch stranách, Košičania zmazali manko 47 sekúnd pred koncom. O víťazovi napokon rozhodli nájazdy, hrdinom sa stal Guillaume Asselin. „Barani“ majú na vedúci HK Nitra už iba jednobodové manko, Košice figurujú na 5. priečke. Hokejisti HKM Zvolen si na vlastnom ľade poradili 5:2 s hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš.

V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, Nitra má na čele tabuľky trojbodový náskok

Hostia išli do vedenia v prvej tretine zásluhou Matúša Sukeľa, domáci však ešte v tej časti otočili vývoj a neskôr si vypracovali náskok 4:1. V závere oba tímy pridali po góle. Zvolen figuruje na 3. priečke tabuľky s dvojbodovým mankom na lídra HK Nitra, L. Mikuláš na diaľku bojuje o play-off proti HC Nové Zámky.

Domáci hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili 2:1 nad hráčmi HK Poprad. Hostia sa dostali do vedenia v prvej tretine zásahom Patrika Svitanu. Novým Zámkom sa podarilo vyrovnať v druhej tretine gólom Michala Nováka a o troch bodoch pre domácich rozhodol v záverečnej časti hry Eduard Šimun. Novozámčania sa víťazstvom dostali v tabuľke na 8. miesto, ktoré zaručí účasť v play-off. Dve kolá pred koncom majú jednobodový náskok pred Liptovským Mikulášom.

TIPSPORT LIGA 2017/2018

dohrávané 49. kolo – utorok

HC 07 Orin Detva – HK Nitra 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
Góly: 29. Videlka (L. Ščurko, Murček), 41. Sitnikov (Surovka, Gachulinec), 41. F. Fekiač (Matúš Chovan), 45. L. Ščurko (Videlka, Murček) – 13. T. Mikúš (T. Milam, Mezei), 18. M. Slovák (Korím, Lantoši), 33. Csányi
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín, Snášel – Korba, Jabbágy, 211 divákov

Zostavy:
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec – Belluš, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka – Videlka, Murček, L. Ščurko – Róth, M. Surový, E. Piačka
Nitra: Foltán – T. Milam, Mezei, Rais, J. Milam, Rýgl, Ordzovenský, Miroslav Pupák, Korím – M. Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Kutálek, M. Slovák, Blackwater – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Lantoši

HK Dukla Trenčín – MsHK Doxxbet Žilina 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 10. T. Varga, 29. M. Hecl (T. Varga, Marcel Hossa), 39. Sojčík (Radivojevič, Starosta), 57. Sojčík (O. Mikula, Radivojevič), 59. T. Varga (Bačík, Smolka)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Krajčík, Šefčík, 1683 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač, Deveaux – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, J. Švec, T. Varga – D. Hudec, Smolka, Gašparovič
Žilina: Mikoláš – Hatala, Kozák, Michal Roman, Andersons, Mendrej, Juraško – Stupka, R. Hruška, Konečný – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Dolinajec, Ondruš, Rogoň

HC Košice – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 22. Šedivý (Suja, Miklík), 39. Dudáš (L. Nagy, Miklík), 52. Miklík (Suja, L. Nagy), 60. Suja (Čížek, Miklík) – 10. Bubela (Brittain, Delisle), 20. T. Surový (Asselin, Faille), 49. Bortňák (Kabáč), 55. I. Ďatelinka (Lamper), rozhodujúci sam. nájazd Asselin
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Baluška – Stanzel, Marušin, 4158 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Matejka, M. Novotný, Ovčačík – L. Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Boltun, Hričina – Koyš, Š. Petráš, Vrábeľ
Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Pretnar, V. Mihálik, Delisle, Trecapelli, Gabor, Sedlák – Hrnka, T. Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Brittain – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Kabáč

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Špirko (Hraško, MacIntyre), 15. O. Steen (Flick, Špirko), 23. Ross (Coffman, Kytnár), 50. Flick (Špirko, O. Steen), 59. Coffman (O. Steen) – 6. M. Sukeľ, 57. M. Bača (Lištiak, Uhrík)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Bogdaň, Kollár, 1018 divákov

Zostavy:
Zvolen: MacIntyre- Ross, Zeleňák, J. Kováčik, Ulrych, Hraško, Ťavoda, Dubeň, Martin Ďaloga – Flick, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Obrdžálek, Špirko, Matis – Kelemen, V. Fekiač, T. Török
Liptovský Mikuláš: Hollý – Kurali, R. Suchý, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, Pacalaj, Moravčík – Žiak, M. Sukeľ, Vybiral – Rudolf Huna, Langhammer, A. Laco – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – M. Bača, Uhrík, Lištiak

HC Nové Zámky – HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 33. M. Novák (Husák), 50. Šimun (Saulietis) – 18. Svitana (König, Štrauch)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Goga – Kacej, Orolin, 528 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: S. Baroš – M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Ondrušek, Šimek – V. Škoda, L. Jurík, Hřebejk – Zbořil, Šimun, Saulietis – R. Varga, Šille, Fábry – Lorraine, Š. Novotný, Dubec
Poprad: Ivanov – König, Bdžoch, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian – Svitana, M. Nagy, Štrauch – Buc, Heizer, D. Brejčák – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – L. Hvila, Ježek, Koky

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k témam: hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica uspela v Košiciach v nájazdoch, Detva doma otočila vývoj a zdolala lídra z Nitry © SITA Všetky práva vyhradené.