Home / šport / Ostatné športy / Video: Houston zvíťazil pätnásť zápasov po sebe, Cleveland doma nestačil na Denver

ORLANDO 4. marca (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Houstonu už 15 zápasov nepoznajú v zámorskej NBA iný pocit ako víťazný. Rockets v sobotu zdolali Boston 123:120 a naďalej kraľujú Západnej konferencii i celej lige. Najlepším strelcom domáceho tímu bol Eric Gordon z lavičky, ktorý nazbieral 29 bodov. Líder mužstva James Harden skončil na 26 bodoch. „V prvom polčase to mali hostia príliš ľahké.Dôvod, prečo sme triumfovali, bola obrana v poslednej štvrtine,“ povedal Gordon.

Houston v záverečnej štvrtine zaostával o šesť bodov, no potom prišla séria 10:2 a domáci 1:16 min pred koncom viedli 117:115 a tento stav už nepustili z rúk. Rockets momentálne naháňajú prekonanie rekordu v počte víťazných zápasov v sérii, maximum organizácie je 22 zo sezóny 2007/2008.

Golden State natiahol víťaznú sériu, vo Phoenixe zaujala prestrelka medzi Westbrookom a Bookerom

Cleveland neuspel v druhom stretnutí po sebe, keď doma nestačil na Denver (117:126). Hosťujúci Nuggets strelili do koša Cavaliers až 19 trojok, z toho tri v záverečných dva a pol minútach. Domáci LeBron James dosiahol ďalšie triple-double za 25 bodov, 10 doskokov a 15 asistencií. „Snažíme sa hrať lepšie. Nie len chlapci, čo prišli v závere prestupového obdobia, ale všetci. Pokúšame sa nájsť správny recept,“ komentoval James.

NBA

sobota

Orlando – Memphis 107:100 (31:27, 21:25, 25:27, 30:21)
Najviac bodov: Vučevič a Fournier po 19, Augustin a Hezonja po 16 – McLemore 20, J. Martin 19 (11 doskokov), Chalmers 15

Cleveland – Denver 117:126 (31:37, 31:36, 35:30, 20:23)
Najviac bodov: L. James 25 (10 doskokov, 15 asistencií), JR Smith 19, G. Hill 17 – G. Harris 32 (6 trojok), Barton 23, W. Chandler a J. Murray po 16

Miami – Detroit 105:96 (27:28, 32:18, 15:24, 31:26)
Najviac bodov: J. Richardson a Olynyk po 17, James Johnson 14 – B. Griffin 31, Drummond 22 (18 doskokov), Bullock 11

Houston – Boston 123:120 (30:32, 28:32, 28:25, 37:31)
Najviac bodov: E. Gordon 29 (7 trojok), Harden 26 (10 asistencií, 5 ziskov), Ariza 21 – Marcus Morris 21, Irving a Monroe po 18

San Antonio – Los Angeles Lakers 112:116 (30:23, 30:30, 31:27, 21:36)
Najviac bodov: P. Gasol 19 (10 doskokov), Gay 15, Mills 14 – Randle 25, I. Thomas 21, Caldwell-Pope (13 doskokov) a Ball (11 asistencií, 6 trojok) po 18

Portland – Oklahoma City 108:100 (25:28, 28:22, 30:25, 25:25)
Najviac bodov: McCollum 28, Lillard 20, E. Turner 17 – Westbrook 30 (11 doskokov), George 21, Jerami Grant 13

Sacramento – Utah 91:98 (17:25, 26:27, 23:23, 25:23)
Najviac bodov: Fox 17, Bogdan Bogdanovič 15, Randolph a Labissiére (12 doskokov) po 12 – D. Mitchell 27, Gobert 16 (12 doskokov), Favors 15

Viac k témam: basketbal, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Houston zvíťazil pätnásť zápasov po sebe, Cleveland doma nestačil na Denver © SITA Všetky práva vyhradené.