streda , 15 august 2018
Home / šport / Ostatné športy / ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová

ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová

PJONGČANG 14. februára (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok je na zimnej olympiáde v Pjongčangu na programe aj odložený obrovský slalom, ktorého štart v pondelok znemožnil silný vietor.

Ak to počasie dovolí, prvé kolo sa začne o 10:00 miestneho času (2:00 SEČ) a druhé bude mať štart o 13:45 (5:45 SEČ). V štartovej listine sú aj tri Slovenky: s číslom 10 Petra Vlhová, 39 má Soňa Moravčíková a Barbara Kantorová odštartuje ako 58. v poradí.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Vlhovej sa v Pjongčangu menia plány doslova z hodiny na hodiny. Po odložení obrovského slalomu z pondelka na štvrtok, počasie nedovolilo ani štart stredajšieho slalomu, ktorý museli organizátori preložiť na piatok.

Podľa Vlhovej trénera Livia Magoniho má byť na štvrtkovom obrovskom slalome podobné počasie ako v stredu, ale menej veterno. „A v piatok má byť ešte lepšie počasie, ale už sme si zvykli, že tu nemôžeme nič očakávať. Zajtra (vo štvrtok, pozn, red.) urobíme dobrý výsledok a pozajtra medailu,“ zasmial sa skúsený tréner po oznámení odkladu stredajšieho slalomu.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Zjazdové lyžovanie

Zjazdové lyžovanie

Obrovský slalom žien

štart 1. kolo: 10:00 miestneho času (2:00 SEČ)
štart 2. kolo: 13:45 (5:45 SEČ)

Slovenky na štarte

Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová

Viac k témam: Barbara Kantorová, Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, zjazdové lyžovanie, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aktualizované: Trojskokan Tomáš Veszelka dosiahol na majstrovstvách Európy životný úspech, bol v užšom finále

Trojskokan banskobystrickej Dukly postúpil do užšieho 8-členného finále ako posledný výkonom 16,48 m z prvej série. aktualizované 12. augusta 22:17 BERLÍN 12. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Tomáš Veszelka obsadil na 24. majstrovstvách Európy v atletike v Berlíne vo finále výborné 8. miesto výkonom 16,48 m a získal pre slovenskú výpravu ďalší bod do hodnotenia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *