piatok , 22 február 2019
Home / šport / Ostatné športy / ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová

ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová

PJONGČANG 14. februára (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok je na zimnej olympiáde v Pjongčangu na programe aj odložený obrovský slalom, ktorého štart v pondelok znemožnil silný vietor.

Ak to počasie dovolí, prvé kolo sa začne o 10:00 miestneho času (2:00 SEČ) a druhé bude mať štart o 13:45 (5:45 SEČ). V štartovej listine sú aj tri Slovenky: s číslom 10 Petra Vlhová, 39 má Soňa Moravčíková a Barbara Kantorová odštartuje ako 58. v poradí.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Vlhovej sa v Pjongčangu menia plány doslova z hodiny na hodiny. Po odložení obrovského slalomu z pondelka na štvrtok, počasie nedovolilo ani štart stredajšieho slalomu, ktorý museli organizátori preložiť na piatok.

Podľa Vlhovej trénera Livia Magoniho má byť na štvrtkovom obrovskom slalome podobné počasie ako v stredu, ale menej veterno. „A v piatok má byť ešte lepšie počasie, ale už sme si zvykli, že tu nemôžeme nič očakávať. Zajtra (vo štvrtok, pozn, red.) urobíme dobrý výsledok a pozajtra medailu,“ zasmial sa skúsený tréner po oznámení odkladu stredajšieho slalomu.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Zjazdové lyžovanie

Zjazdové lyžovanie

Obrovský slalom žien

štart 1. kolo: 10:00 miestneho času (2:00 SEČ)
štart 2. kolo: 13:45 (5:45 SEČ)

Slovenky na štarte

Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová

Viac k témam: Barbara Kantorová, Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, zjazdové lyžovanie, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – ZOH 2018 Pjongčang (obrovský slalom): Petra Vlhová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Splnil sa mi sen, v „obráku“ sa momentálne cítim lepšie ako v slalome, hodnotí majsterka sveta Vlhová

Petra Vlhová priznala, že radosť by bola väčšia, ak by všetky jej medaily zo svetového šampionátu mali zlatý odlesk. Napriek tomu tvrdí, že sa jej splnil sen. BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) – Trojnásobná medailistka z majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare je už vo vlasti. Po následných pretekoch v Štokholme priletela na bratislavské letisko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *