pondelok , 19 február 2018
Home / šport / Ostatné športy / ZOH 2018 v Pjongčangu (online biatlon – vytrvalostné preteky): Kuzminová má šancu na ďalšiu medailu

ZOH 2018 v Pjongčangu (online biatlon – vytrvalostné preteky): Kuzminová má šancu na ďalšiu medailu

PJONGČANG 14. február (WebNoviny.sk) – Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová môže vo štvrtok pridať do svojej zbierky ďalšiu olympijskú medailu. Na programe sú odložené vytrvalostné preteky žien na 15 km, ktoré sa mali konať v stredu, ale ich štart znemožnil silný vietor. Štart je naplánovaný na 17:15 miestneho času (9:15 SEČ)

Kuzminová už v kórejskom Pjongčangu získala striebro v stíhačke a na vytrvalostné preteky pôjde pod extrémne menším tlakom očakávaní – vlastných aj verejnosti – ako na sobotňajší šprint, v ktorom pri pokuse o čistý hetrik olympijských triumfov v tejto disciplíne skončila trinásta. Kuzminovej rekordom vo vytrvalostných pretekoch je druhé miesto zo Svetového pohára, ktoré dosiahla už 28. novembra 2013 vo švédskom Östersunde.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Vo štvrtok budú na štarte aj ďalšie Slovenky, medzi nimi aj Paulína Fialková, ktorá v Kórejskej republike najprv nadchla 11. miestom v šprinte, potom klesla na 38. post v stíhačke, v ktorej poslala osem rán mimo – rovnovážne po dve na každej položke. Fialkovej najlepším výsledkom v tejto disciplíne je 5. miesto z Östersundu. Kuzminovú a P. Fialkovú na štarte doplnia Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková a Terézia Poliaková.

Biatlonistky čakajú v areáli Alpensia štyri streľby a tá bude ešte dôležitejšia ako v iných disciplínach, pretože za každú ranu mimo sa pripočítava k času minúta.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Biatlon

Biatlon

Vytrvalostné preteky žien na 15 km

štart: 17:15 miestneho času (9:15 SEČ)

Slovenky na štarte

Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková

Viac k témam: Alžbeta Majdišová, Anastasia Kuzminová, biatlon, Biatlon ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – ZOH 2018 v Pjongčangu (online biatlon – vytrvalostné preteky): Kuzminová má šancu na ďalšiu medailu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kodairová v Pjongčangu prerušila dominanciu Holanďaniek, vytvorila olympijský rekord a má zlato

Nao Kodairová získala svoju tretiu olympijskú medailu. aktualizované 18. februára 15:08 PJONGČANG 18. februára (WebNoviny.sk) – Japonská rýchlokorčuliarka Nao Kodairová časom 36,94 s utvorila olympijský rekord a zároveň triumfovala v nedeľňajších pretekoch na 500 m na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu, získala zlatú medailu. Druhé miesto obsadila domáca reprezentantka a obhajkyňa prvenstva I

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *