piatok , 22 február 2019
Home / SLOVENSKO / Opozícia robila podľa Bugára hystériu, Galko sa však funkcie predsedu vo výbore vzdať nemieni

Opozícia robila podľa Bugára hystériu, Galko sa však funkcie predsedu vo výbore vzdať nemieni

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Vládni poslanci ukázali, že im ide o ich marketing, o politický lynč ich politického súpera. Povedal to v stredu novinárom poslanec Ľubomír Galko po tom, čo sa nekonalo plánované rokovanie o údajnom zneužívaní vojenského obranného spravodajstva v prospech strany Sloboda a Solidarita.

Zdravotné problémy exministra

Dôvodom presunutia tohto bodu programu podľa koaličných poslancov sú zdravotné problémy Galka. „Ja som bol pripravený odpovedať na všetky otázky. Nie som bezruký ani beznohý, moje zdravotné problémy nesúvisia s tým, čo prerokúvame v NR SR,“ uviedol s tým, že nemá také zdravotné obmedzenia, ktoré by mu v práci bránili. „Je to nekorektné voči mne, vzniesli vážne obvinenia voči mne a ja sa budem snažiť sa brániť,“ povedal a dodal, že mu zobrali možnosť obhájiť sa v pléne.

Odporúčame:
Rokovanie o nelegálnom odpočúvaní otvoria na ďalšej schôdzi, Galko sa má vzdať miesta vo výbore

Výzvu vládnych poslancov, aby sa vzdal funkcie predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ Galko neposlúchne. Podľa neho rokovanie tohto výboru býva tri až štyrikrát do roka a do marcovej schôdze parlamentu nie je zasadnutie výboru ani naplánované. „Určite sa nebudem ničoho vzdávať,“ podotkol. Myslí si, že robotu vykonáva dobre a nič mu v jej výkone nebráni. „Ak majú záujem, môžu ma odvolať,“ povedal.

Opozícii vyšli v ústrety

Podpredseda SaS Galko priblížil, že začiatkom januára mu lekári diagnostikovali pomerne dosť veľký nádor. „Bol zhubný, potvrdila to histológia, všetko ostatné bude len nasledovať,“ vysvetlil s tým, že predpovede lekárov sú optimistické. „Je to rakovina hrubého čreva v štádiu, keď lekári tvrdia, že to vieme vyriešiť,“ dodal s tým, že napriek tomu sa pre neho v pracovnej oblasti nič nemení a nemieni prestať pranierovať škandály súčasnej vládnej koalície.

Odporúčame:
Akou slobodou je odpočúvanie ľudí, pýta sa Fico a neakceptuje správanie exministra Galka

Podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd) zdôvodnil rozhodnutie nezaoberať sa Galkom s tým, že opozícii vyšli v ústrety. „Opozícia nás nazývala, že sme hyeny, keď ideme o tom rokovať, tak sme ustúpili,“ uviedol a podotkol, že opozícia robila hystériu. Ak Galko neustúpi z funkcie predsedu výboru, koaliční poslanci prídu len pred výbor. „Nepôjdu do vnútra a výbor bude nefunkčný, to bude jeho zodpovednosť,“ dodal.

Viac k témam: Béla Bugár, Ľubomír Galko, Most-Híd, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozícia robila podľa Bugára hystériu, Galko sa však funkcie predsedu vo výbore vzdať nemieni © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zlatica Kušnírová vyzvala na podporu vyšetrenia vraždy a prešetrenia káuz, o ktorých písal Kuciak

Zlatica Kušnírová vyzvala ľudí aj k tomu, aby neboli pasívni a neostávali ticho. PREŠOV/KOŠICE 21. februára (WebNoviny.sk) – Na podporu v nedobrovoľnom boji o nezávislé vyšetrenie vraždy Jána a Martiny a prešetrenie káuz, o ktorých písal zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak, vyzvala účastníkov štvrtkového spomienkového zhromaždenia na zavraždených Jána a Martinu v Prešove mama zavraždenej snúbenice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *