piatok , 22 február 2019
Home / SLOVENSKO / Hlina sa na Popolcovú stredu zdržal komentárov, Vašečku na okresných snemoch KDH nevidel

Hlina sa na Popolcovú stredu zdržal komentárov, Vašečku na okresných snemoch KDH nevidel

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) – Vnútrostranícky zápas by sa mal primárne odohrávať na domácej pôde, pričom výborným miestom na vnútrostranícku diskusiu sú okresné snemy. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojza Hlinu.

„Od ohlásenia kandidatúry Richarda Vašečku na predsedu KDH do utorka 13. februára sa uskutočnilo šesť okresných snemov – v Komárne, Revúcej, Novom Meste nad Váhom, Považskej Bystrici, Banskej Bystrici a v Brezne. Zúčastnil som sa na všetkých, žiaľ, musím povedať, ani na jednom som nevidel kandidáta na predsedu KDH Richarda Vašečku. Každý kandidát na predsedu má právo na okresnom sneme vystúpiť a predstaviť svoj program, svoju víziu,“ skonštatoval Hlina.

Nebude verejne komentovať dianie v strane

Diskusia na okresných snemoch má podľa Hlinu veľký zmysel, keďže sa na nich volia delegáti, ktorí budú voliť predsedu KDH na celoslovenskom volebnom sneme.

Odporúčame:
Zbabrané Počiatkove diaľničné známky nás okrádajú o nezaplatené pokuty, tvrdí KDH

Hlina zdôraznil, že je pripravený zrieknuť sa na určité obdobie možnosti verejne komentovať vnútrostranícky zápas. „Zdvorilo som sa dnes odmietol zúčastniť na diskusii s Richardom Vašečkom v internetovej televízii, na ktorú on už svoju účasť potvrdil. Odhliadnuc od toho, že vnútrostranícky zápas by sa mal primárne odohrávať vo vnútri strany, si zároveň uvedomujem, že dnes je Popolcová streda – deň, keď sa má robiť pokánie a nie sa zraňovať. Rovnako nepovažujem za vhodné diskutovať o autentickosti kresťanstva u politikov v tento deň. Zdvorilo dnes odmietnem aj ponuku od konzervatívneho portálu na poskytnutie rozhovoru, ako aj ďalšie prípadné ponuky na verejné komentovanie vnútrostraníckeho zápasu,“ uviedol predseda KDH.

Prestávajú byť kresťanskí a demokratickí

Hnutie podľa neho aj teraz pred snemom prináša dostatok tém, ktoré majú informačnú hodnotu pre verejnosť a ktoré sa priamo týkajú života občanov. „Budeme sa snažiť komunikovať tieto témy. Ku komentovaniu vnútrostraníckych záležitostí pristúpim po určitom čase a v prípade, že to bude nevyhnutné na ochranu kresťanskej demokracie alebo ak dôjde k útoku na moju osobu,“ dodal Hlina.

Odporúčame:
Predsedníctvo KDH podporuje Hlinu, Vašečka zase cíti priazeň z regiónov

Poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka oznámil začiatkom februára rozhodnutie vstúpiť do mimoparlamentného KDH, v ktorom sa chce na sneme 17. marca uchádzať o post predsedu hnutia a vymeniť tak terajšieho šéfa Alojza Hlinu. KDH podľa neho prestáva byť kresťanským aj demokratickým a to treba zmeniť

Viac k témam: Alojz Hlina, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, Popolcová streda, Richard Vašečka
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlina sa na Popolcovú stredu zdržal komentárov, Vašečku na okresných snemoch KDH nevidel © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zlatica Kušnírová vyzvala na podporu vyšetrenia vraždy a prešetrenia káuz, o ktorých písal Kuciak

Zlatica Kušnírová vyzvala ľudí aj k tomu, aby neboli pasívni a neostávali ticho. PREŠOV/KOŠICE 21. februára (WebNoviny.sk) – Na podporu v nedobrovoľnom boji o nezávislé vyšetrenie vraždy Jána a Martiny a prešetrenie káuz, o ktorých písal zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak, vyzvala účastníkov štvrtkového spomienkového zhromaždenia na zavraždených Jána a Martinu v Prešove mama zavraždenej snúbenice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *