Home / šport / Ostatné športy / Lawesová s Morrisom ovládli olympijský turnaj miešaných párov v curlingu a majú zlato

KANGNUNG 13. februára (WebNoviny.sk) – Kanadskí reprezentanti v curlingu Kaitlyn Lawesová a John Morris získali zlaté medaily pri premiére súťaže miešaných párov na zimných olympijských hrách, triumfovali v juhokórejskom Pjongčangu 2018.

V utorkovom finále zvíťazili 10:3 nad Švajčiarmi Jenny Perretovou a Martinom Riosom, odohrali šesť zmien. „Aby som bola úprimná, je to neuveriteľné. Je to sen, ktorý sa stal skutočnosťou – že môžeme reprezentovať Kanadu na najvyššom fóre a priniesť domov zlato. Pôjdeme do kanadského domu a oslávime to s rodinou a priateľmi,“ povedala Lawesová, citoval ju Olympijský informačný servis (OIS).

ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Morris doplnil: „Ak ste z Kanady, nemáte veľkú šancu dostať sa na olympiádu. Myslím si, že súťaž miešaných párov je fantastická.“

ZOH 2018 v Pjongčangu

ZOH 2018 v Pjongčangu: Curling

CURLING

Miešané páry – finále

Kanada – Švajčiarsko 10:3 po 6. zmene (2:0, 0:2, 4:0, 0:1, 2:0, 2:0, X, X)

Viac k témam: Curling ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Lawesová s Morrisom ovládli olympijský turnaj miešaných párov v curlingu a majú zlato © SITA Všetky práva vyhradené.