Home / šport / Hokej / Banská Bystrica sa po výhre v Nitre dostala na čelo tabuľky, Košice tesne triumfovali v Detve

NITRA 11. februára (WebNoviny.sk) – V priamom súboji o 1. miesto v tabuľke slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 hráči HC ’05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 4:1 na ľade HK Nitra v zápase nedeľňajšieho 46. kola.

Rozhodujúcou fázou duelu bola druhá tretina: v 25. minúte strelil rozdielový gól Marek Bartánus a štyri sekundy pred jej koncom zvýšil na rozdiel dvoch gólov Ján Brejčák. Nitra prehrala druhý duel za sebou a prepustila prvú priečku v tabuľke svojmu nedeľňajšiemu súperovi – má horšie skóre.

Víťazstvo Zvolena nad Novými Zámkami

Domáci hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 6:3 nad hráčmi HC Nové Zámky.

Prvá tretina patrila domácim, utvorili si dvojgólový náskok. Novozámčania v druhej časti zmazali manko, no Zvolenčania v tretej tretine skórovali trikrát a už neinkasovali. Dva góly si pripísali Zvolenčania Rastislav Špirko a Milan Kytnár a aj hosťujúci Štěpán Hřebejk.

Poprad rozhodol v predĺžení

Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina.

„Kamzíci“ sa v 36. min dostali do vedenia gólom Daniela Brejčáka, hostia zmazali manko o dve minúty zásahom Michala Šviháleka. Na gól Patrika Svitanu v závere tretej časti odpovedal Rastislav Konečný, no Brejčák v predĺžení rozhodol o triumfe Popradčanov. Žilina figuruje v tabuľke na 7. mieste, Popradu patrí 6. priečka.

Košice natiahli víťaznú sériu

Hokejisti Detvy doma podľahli hráčom Košíc 1:2. Strelecké trápenie východniarov prelomil až v 39. min pokusom od modrej čiary obranca Eduard Šedivý, poistku pridal v 54. min Richard Jenčík.

Detva skorigovala výsledok sekundu pred koncom zásluhou Mária Rótha. Košice natiahli svoju víťaznú sériu na tri stretnutia.

Liptovský Mikuláš si poradil s Trenčínom

Domáci hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili 3:2 po predĺžení nad hráčmi HK Dukla Trenčín. Dukla sa gólom Branka Radivojeviča v 43. min ujala vedenia 2:1, no v 46. min vyrovnal v presilovke strelou od modrej čiary Ján Tabaček a napokon sa predlžovalo.

Hrdinom sa stal Patrik Števuliak, ktorý v 64. min trafil presne k žŕdke. Liptáci majú dvojbodové manko na HC Nové Zámky a 8. miesto, ktoré zaručí účasť v play-off.

Tipsport liga 2017/2018

46. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 18. Blackwater – 6. Gabor, 25. Bartánus (Hohmann, Tamáši), 40. J. Brejčák (Bartánus), 48. Skalický (Trecapelli)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Mezei 5+DKZ za napadnutie – J. Brejčák 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Stano – M. Smrek, Korba, 3492 divákov

Zostavy:
Nitra: Lawson – T. Milam, Mezei, J. Milam, Ordzovenský, Rýgl, M. Versteeg, Korím – J. Ručkay, Bradley, H. Ručkay – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – Csányi, Šiška, Kutálek – Rzavský
Banská Bystrica: Lukáš – A. Sedlák, Košecký, Kubka, V. Mihálik, Pretnar, Trecapelli, Delisle, J. Brejčák – Giľák, Bortňák, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)
Góly: 2. Špirko (Puliš, Šišovský), 12. Obdržálek (Kytnár, Ross), 17. Kytnár (Coffman, Obdržálek), 42. Matis (Ťavoda), 53. Špirko (Šišovský), 56. Kytnár (Obdržálek, Coffman) – 4. Hřebejk (M. Hruška, L. Jurík), 23. Saulietis (Škoda), 32. Hřebejk (Zbořil, L. Jurík)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Štefik – Šefčík, Kollár, 1030 divákov

Zostavy:
Zvolen: MacIntyre – Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Ťavoda, Ulrych, Zeleňák, T. Bokroš – Obdržálek, Kytnár, Coffman – Šišovský, Špirko, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Matis – Síkela, Dubeň
Nové Zámky: Baroš – M. Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Salija, Husák, Šimek – Zbořil, Šimun, Fábry – R. Varga, L. Jurík, Hřebejk – T. Šille, Škoda, Lorraine – Saulietis, Ondrušek, Dominik Rehák

HK Poprad – MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 36. D. Brejčák (Štrauch, König), 45. Svitana (König, Štrauch), 61. D. Brejčák (Svitana) – 38. Švihálek (Konečný, Juraško), 59. Konečný (Holovič, Švihálek)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Klimenta (Žilina) 10 min za inzultáciu rozhodcov, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Lokšík – Bogdaň, Jobbágy, 816 divákov

Zostavy:
Poprad: Corbeil – König, D. Brejčák, Petran, McDowell, Dinda, Š. Fabian, Krempaský, Davydov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Matúš Paločko – Abdul, Matej Paločko, D. Bondra – Hvíla, Ježek, Miškovec
Žilina: T. Tomek – Kozák, Hatala, Michal Roman, Juraško, P. Mikuš, Andersons, Martin Mazanec – Tvrdoň, Húževka, Klimenta – J. Jurík, Holovič, Konečný – Rogoň, Švihálek, Stupka – Mendrej, Ondruš, Dolinajec

HC 07 Orin Detva – HC Košice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 60. Róth (M. Surový) – 39. Šedivý (Spilar), 54. Jenčík (Spilar, Dudáš)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, T. Orolín – Gajan, Rób. Gavalier, 511 divákov

Zostavy:
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, Vyskoč, Gachulinec, D. – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, M. Surový, Róth – Videlka, Jakubík, Ščurko – Andrisík, Piačka, Jendroľ
Košice: Habal – Dudáš, Ovčačík, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin – Jenčík, Pacan, Spilar – Kafka, Klíma, Miklík – Šoltés, Boltun, Hričina – M. Novotný, Š. Petráš, Hudák

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 19. J. Sukeľ (J. Tabaček, Gründling), 46. J. Tabaček (Števuliak, Paukovček), 64. Števuliak (Nádašdi, Paukovček) – 29. Bačík (T. Varga, Bezúch), 43. Radivojevič (Sojčík)
Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Kriška 10 min za hrubosť, Gründling (obaja Liptovský Mikuláš) 10 min za inzultáciu rozhodcov, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Fridrich – Synek, Stanzel, 750 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, J. Tabaček, Nemec, Gründling, Nádašdi, Mezovský, M. Bača, Nitriansky – A. Laco, Paukovček, R. Rapáč – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Vybiral, Uhrík, Žiak
Trenčín: M. Valent – Bačík, L. Romančík, Pač, Frühauf, Bohunický, Holenda, Deveaux, J. Švec – Radivojevič, Pardavý, Bezúch – Marcel Hossa, Sádecký, T. Varga – Mikula, Dlouhý, M. Hecl – D. Hudec, Sojčík, Gašparovič

Viac k témam: hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica sa po výhre v Nitre dostala na čelo tabuľky, Košice tesne triumfovali v Detve © SITA Všetky práva vyhradené.