Home / šport / Futbal / ManCity hladko zvíťazil, Bournemouth šokoval Chelsea a ManUtd podľahol „kohútom“

LONDÝN 31. januára (WebNoviny.sk) – Nečakanú prehru 0:3 utrpeli futbalisti úradujúceho anglického majstra FC Chelsea v stredu na vlastnom ihrisku proti Bournemouthu v 25. kole Premier League.

Hosťom stačilo v druhom polčase 16 minút na tri góly: postupne sa presadili Callum Wilson, Junior Stanislas a bývalý hráč londýnskych „The Blues“ Nathan Aké. Chelsea po prehre klesla v tabuľke na 4. miesto, keď ju predstihol FC Liverpool zásluhou lepšieho skóre.

Dvoma gólmi sa pri víťazstve domáceho Evertonu 2:1 nad Leicestrom zaskvela posila „karameliek“ Theo Wallcott. Anglický reprezentant prestúpil do modrej časti Liverpoolu po 12 rokoch v službách londýnskeho Arsenalu.

Suverénny líder súťaže Manchester City pred vlastnými fanúšikmi nezaváhal v súboji s West Bromwichom, zvíťazil hladko 3:0. Za „Citizens“ sa gólovo presadili Fernandinho, Kevin de Bruyne a Sergio Agüero.

Tottenham Hotspur zvíťazil doma v prestížnom zápase nad Manchestrom United 2:0. Skóre otvoril už po 10,5 sekundách Christian Eriksen. “ Vlastencom“ sa neskôr v prvom polčase k nemu pridal obranca hostí Phil Jones.

Premier League – 25. kolo

výsledky stredajších zápasov

Everton – Leicester 2:1 (2:0)
Góly: 25. a 39. Walcott – 71. Vardy (z pok. kopu)

FC Chelsea – Bournemouth 0:3 (0:0)
Góly: 51. Wilson, 64. Stanislas, 67. Aké

Newcastle – Burnley 1:1 (0:0)
Góly: 65. Lascelles – 85. Vokes

Southampton – Brighton 1:1 (0:1)
Góly: 64. J. Stephens – 14. G. Murray

Manchester City – West Bromwich Albion 3:0 (1:0)
Góly: 19. Fernandinho, 68. De Bruyne, 89. Sergio Agüero

Stoke – Watford 0:0

Tottenham Hotspur – Manchester United 2:0 (2:0)
Góly: 1. Ch. Eriksen, 28. P. Jones (vlastný)

Viac k témam: futbal, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – ManCity hladko zvíťazil, Bournemouth šokoval Chelsea a ManUtd podľahol „kohútom“ © SITA Všetky práva vyhradené.