utorok , 23 október 2018
Home / SLOVENSKO / V troch krajoch na Slovensku bude snežiť, je vydaná aj výstraha pred snehovými jazykmi

V troch krajoch na Slovensku bude snežiť, je vydaná aj výstraha pred snehovými jazykmi

BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Okresy na juhozápade Slovenska v nedeľu očakávajú snehové jazyky. Pre Bratislavský kraj Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. stupňa pred závejmi.

V južných okresoch Trenčianskeho kraja, Banskobystrického, Košického, Nitrianskeho, Trnavského aj Bratislavského kraja SHMÚ miestami očakáva tvorbu snehových jazykov.

Odporúčame:
Počas búrky Friederike zahynulo najmenej osem ľudí, železničné spoje a lety boli zrušené

Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pre okresy Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava platí výstraha od nedele 21. januára od 4:00 do 14:00. V ostatných okresoch platí do 10:00.

Košický, Nitriansky a Banskobystrický kraj očakávajú sneženie. V južných okresoch SHMÚ ojedinele očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 10 – 15 cm nového snehu. Výstraha 1. stupňa, ktorú vydal SHMÚ, platí v nedeľu 21. januára od 2:00 do 14:00. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).

Viac k témam: počasie, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav
Zdroj: Webnoviny.sk – V troch krajoch na Slovensku bude snežiť, je vydaná aj výstraha pred snehovými jazykmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

DANKO: S VYDROU zaCHRÁNIME ARMÁDU.To VIDEO musíte VIDIEŤ

„AKO SME SĽÚBILI, ZACHRÁNIME SLOVENSKÝ ZBROJÁRSKY PRIEMYSEL 🇸🇰🤝“, vyhlásil predseda NR SR a šéf národniarov …

Jeden komentár

  1. Fuha to bude zase fujavica tento vikend je dost zasnezeny tesim sa na lyzovanie. Dakujem za clanok…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *