streda , 19 september 2018
Home / KULTÚRA / Umenie / Komentár priblíži výstavu Štefana Papča v Kunsthalle Bratislava

Komentár priblíži výstavu Štefana Papča v Kunsthalle Bratislava

BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Kunsthalle Bratislava pozýva na komentovanú prehliadku výstavy Štefana Papča: Psycho-vertical, ktorá sa uskutoční v nedeľu 21. januára o 16:00.

Odporúčame:
Sochárska tvorba Štefana Papča je bytostne spätá s horolezectvom

Do ťažko prístupných horských masívov umiestňuje svoje diela, kde sú vystavené vplyvu každodenných zmien počasia. Vyrezávané drevené plastiky tam žijú vlastným životom a vpisujú do seba extrémne poveternostné podmienky. Hory mu slúžia ako výstavný priestor, no predovšetkým ako inšpirácia pre vlastnú tvorbu.

KHB pozýva na komentovanú prehliadku výstavy významného predstaviteľa súčasného sochárstva na Slovensku Štefana Papča, s odborným komentárom galerijnej pedagogičky KHB Daniely Čarnej. Výstava Psycho-vertical v koncepcii poprednej kurátorky Eleny Sorokiny potrvá do 25. februára 2018.

Viac k témam: Kunsthalle Bratislava, Štefan Papčo, umenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Komentár priblíži výstavu Štefana Papča v Kunsthalle Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fashion Revolution oslavuje jubilejné piate výročie

Najväčšia módna iniciatíva na svete, ktorej cieľom je zmeniť spôsob, akým sa vyrába a predáva oblečenie, vstupuje do jubilejného piateho ročníka. Viac ako 100 participujúcich krajín si počas Fashion Revolution Weeku pripomenie tragédiu v textilnej budove Rhana Plaza v Bangladéši, ktorá navždy zmenila vnímanie módneho priemyslu. Slovensko sa do projektu zapája už po štvrtýkrát. V programe nebudú chýbať zaujímavé

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *